REUTERS/Bernadett Szabo

Izrael ostao u igri za Euro, Švicarska još nije sigurna, Xhaka postao rekorder

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 15.11.23. | 22:46

Odigrana je zaostala utakmica 7. kola skupine skupine I

Izrael i Švicarska odigrali su neriješeno (1-1) u mađarskom Felcsútu u zaostaloj utakmici sedmog kola. Izrael je prije tri dana odigrao neriješeno na Kosovu, ali je ovim remijem ostao u igri za Euro. Izraelci bi posebno mogli zapapriti situaciju ako u subotu svladaju Rumunjsku na istom mjestu, jer bi u posljednjem kolu išli kod Andore, a Rumunjska bi dočekivala Švicarsku. Švicarci su se ovim bodom izjednačili na vrhu s Rumunjskom (16) te imaju četiri boda više od Izraela. Švicarskoj je za plasman u susjednu Njemačku dovoljna pobjeda protiv Švicarske, a možda i poraz ako Rumunjska svlada Izrael.

Švicarci su poveli golom Vargasa u 36., a izjednačio je Weissman u 88. čime je održao Izraelce na životu. Švicarska je imala vodstvo 1-0, veći dio susreta je dominirala i pobjedom je mogla osigurati plasman na EURO, no Izrael je uspio izjednačiti u završnici i remijem barem malo produžiti nadu. Švicarci su već u devetoj minuti mogli do vodstva, no udarac Rubena Vargasa je zaustavio Omri Glazer. Izraelski vratar je odlično reagirao i u 17. minuti obranivši pokušaj Granita Xhake. Pet minuta kasnije Noah Okafor je pogodi prečku, a odbijenu loptu je Vargas pospremio u mrežu. Međutim, engleski sudac Anthony Taylor je poništio gol zbog prekršaja.

Švicarska je povela u 36. minuti, Fernandes je ubacio, a Vargas glavom pogodio za 1-0.

Korak do izjednačenja Izrael je bio u 48. minuti, no udarac Anana Khalailija je završio u okviru gola. U 88. Izrael je ipak uspio izjednačiti, a pogodak je nakon kornera postigao Shon Weissman. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade, igru je morao napustiti Edmilson Fernandes, a Švicarci su u sudačkoj nadoknadi zaradili još tri žuta kartona.

Za goste je cijeli susret odigrao kapetan Granit Xhaka postavši novi švicarski rekorder sa 119 nastupa. Veznjak Bayer Leverkusena do sada je dijelio rekord s Heinzom Hermannom.

Utakmica između Izraela i Švicarske je igrana u mađarskom Felcsutu na Pancho Areni u Puskas Akademiji, a tri dana kasnije Izraelci će na istom stadionu ugostiti i Rumunjsku.