Izgubili 10:1, a njihov golman proglašen igračem utakmice

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 20.06.20. | 16:30

Praktički nikad viđena situacija.

Ranije ovog tjedna stigla je informacija kako su se šestorica prvotimaca ruskog FC Rostova zarazila koronavirusom, zbog čega je cijeli stručni stožer i kompletna prva momčad morala ići u karantenu.

S obzirom da je tamošnji nogometni savez rekao da nema potencijalnih novih termina, a njihov protivnik u narednom kolu Soči, odbio je mogućnost odgode utakmice, Rostov je morao zaigrati sa „golobradim“ mladićima od prve minute.

Igrači stari između 16 i 19 godina započeli su utakmicu protiv Sočija – i poveli u prvoj minuti! Strijelac je bio 17-godišnji Roman Romanov koji je tako postao najmlađi strijelac u povijesti ruske Premier lige.

Međutim, slavlje i nada nije dugo potrajala te je Soči utrpao deset komada za konačnih 10:1.

Možda najbizarnije od svega je činjenica da za igrača utakmice proglašen 17-godišnji vratar Rostova, Denis Popov, koji je primio deset golova, ali je upisao rekordnih 15 obrana, uključujući i jedan jedanaesterac.