Interova petarda za finale Europske lige gdje ih čeka Sevilla, Brozović asistirao (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 17.08.20. | 22:52

Momčad Antonia Contea zasluženo se plasirala u finale, iako je utakmica mogla otići u drugom smjeru da su Rudari iskoristili svoje prilike u situaciji kada su još uvijek imali aktivan rezultat.

Inter je praktički poveo iz prve prave šanse na utakmici.

Nije to bila neka prilika koju je Conteova momčad sama izradila, već su Nerazzurri do vodstva stigli nakon krucijalne pogreške vratara Šahtara Pjatova. Vratar Rudara loše je ispucao loptu, ona je stigla do Barelle koji je bio usamljen na desnoj strani, a njegov fantastični ubačaj Martinez rutinski posprema u mrežu – 1:0

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/8lh1we" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Do kraja prvih 45 minuta Inter je bio bolji, ali su i 'gosti' imali jednu dobru priliku.

Prvo treba istaknuti jednu konfuziju između Martineza i Lukakua koji su se sudarili u izvrsnoj situaciji te nisu uspjeli povećati prednost svoje momčadi, ali je njihova sreća bila ta da je drugi pomoćnik podigao svoju zastavicu što u prijevodu znači da gol ne bi bio priznat ni da je spomenuti dvojac bolje reagirao u spomenutoj situaciji.

Neposredno prije odlaska na predah, Šahtar je mogao do poravnanja. Antonio je izvrsno pucao s vrha 16-erca, ali njegov silovit pokušaj odlazi tik iznad gola Intera.

U nastavku utakmice, prvi su ponovno zaprijetili Talijani. Martinez je ukrao jednu loptu, lob udarcem pokušao iznenaditi Pjatova, ali je 36-godišnji vratar jako dobrom intervencijom vršcima prstiju uspio odbiti pokušaj Argentinca u korner Intera.

Svega nekoliko minuta nakon Martineza zaprijetio je i Lukaku, ali Pjatov ovog puta nije imao razloga za intervencijom budući da udarac belgijskog gorostasa nije išao u okvir gola.

Imao je nakon toga Šahtar jednu jako dobru prigodu preko Moraesa koji je u 62. minuti bio potpuno usamljen u 16-ercu Intera, ali njegov udarac glavom fantastično brani Handanović.

Staro nogometno pravilo: Kad ne zabiješ – dobiješ!

Igrala se 64. minuta, korner je izveo Brozović, najviši u skoku na drugoj vratnici je Danilo D'Ambrosio i 'domaćin' povećava svoju prednost – 2:0

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/qlcmpi" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Izuzev dvije dobre prilike, Rudari su djelovali potpuno nemoćno danas. Inter je dominirao, bili su bolji, a bili su i blizu trećem pogotku u 72. minuti kada je Lukaku bio u jako dobroj poziciji, ali je s ruba 16-erca uputio jedan mlak udarac ravno u naručje Pjatova.

Dvije minute kasnije, Inter dodatno povećava svoju prednost. Martinez je sve sam napravio, fantastično odapeo s vrha 16-erca i jako lijepo matirao nemoćnog Pjatova. Valja pohvaliti i ulogu Marcela Brozovića kod ovog pogotka koji je osvojio loptu na suparničkoj polovici nakon čega je Inter zabio svoj treći, a Martinez svoj drugi pogodak na utakmici – 3:0

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/oach3c" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

I onda se raspao Šahtar. Konopljanka tek što je ušao je prodao jednu loptu, ona je stigla do Martineza koji je lijepo uposlio Lukakua, a on je ovog puta priseban i to je velikih 4:0 za Inter.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/wl9yfb" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Svega četiri minute kasnije belgijski napadač ponovno zabija, Šahtar se raspao 'na proste faktore' i Inter je u stanju do kraja utakmice ako nastave u ovom ritmu postići još nekoliko pogodaka.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/bdmdqn" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

Ipak, pogodaka više nije bilo, Inter je rutinski odradio posao do kraja iako su Rudari bili zreli da 'popiju' još pokoji pogodak, ali na njihovu sreću Inter više nije zabio iako su imali nekoliko dobrih prigoda.

U finalu Europske lige, koji je na rasporedu ovog petka, Inter će igrati protiv Seville, momčadi koja je u polufinalu nakon preokreta iz natjecanja izbacila Manchester United rezultatom 2:1.

(foto: Action images)