Davor Javorovic/PIXSELL

HNL se vraća na Gradski vrt? Hit Prve NL porazio Šibenik i pobjegao na pet bodova prednosti

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 19.11.23. | 18:39

Kultni stadion ponovno bi mogao ugostiti najbolje hrvatske klubove

Danas poslijepodne odigran je veliki derbi Prve nogometne lige između prve i druge momčadi s prvenstvene ljestvice.

Zrinski Osječko 1664 je na domaćem terenu porazio Šibenik s 2-0 i time stekao velikih pet bodova prednosti upravo nad današnjim protivnikom.

Golove za Zrinski postigli su Dominik Dogan u 29. minuti, odnosno Amar Pekarić u 60. minuti.

Ovom pobjedom Zrinski Osječko 1664 na ljestvici je stigao do 35 osvojenih bodova, čak pet više od drugoplasiranog Šibenika. Inače, radi se o momčadi koja je iz malo mjesta Jurjevci između Osijeka i Đakova, gdje nemaju adekvatan stadion za igranje Prve NL. Domaće utakmice igraju na Gradskom vrtu, a plasiraju li se u Hrvatsku nogometnu ligu, za očekivati je da će i u najvišem razredu hrvatskog klupskog nogometa domaće dvoboje igrati na jednom od kultnih hrvatskih stadiona. (I.M.)