Hajduk pobjedom do trećeg mjesta

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 10.05.19. | 20:52

Europa sve bliža za bile.

Hajduk je u 33. kolu HNL-a na Poljudu savladao Slaven Belupo rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu su gosti iznenadili favorizirane domaćine i samo spretnost Josipa Posavca spriječila je vodstvo momčadi iz Koprivnice. Na odmor se otišlo s početnim rezultatom.

U nastavku smo vidjeli potpuno drugačiji pristup bilih, ulaskom Gyurcsa domaćin je puno agilniji, što je i dovelo do vodstva u 51. minuti, kada Jradi nalijeće na jedan odbijanac i preciznim udarcem pogađa desnu stranu Slavenovog gola. Basselu Jradiju je tako dočekao svoj prvijenac u HNL-u. Nakon gola, Hajduk potpuno preuzima kontrolu utakmice i u 66. minuti, nakon brze akcije Splićana, Jairo povećava na 2:0 i postiže svoj 12. prvenstveni gol. Do kraja smo vidjeli još po par prilika na obje strane, međutim rezultat se nije mijenjao.

Ovom pobjedom Hajduk se popeo na treće mjesto s 56 bodova, ali Osijek mora odigrati svoju utakmicu 33. kola protiv Lokomotive u Zagrebu.