Građani opasnih namjera ostavili Vukove gladnima

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 21.09.20. | 22:59

Još jedna izvrsna utakmica u Premier ligi

Prvih 45 minuta u potpunosti su pripali gostima iz Manchestera koji su izgledali kao da su u naponu snage i forme, a ne da im je ovo prva utakmica nakon poduže stanke.

Prvi pogodak gosti su zabili iz kaznenog udarca kojeg je De Bruyne prvo izborio, a potom i rutinski realizirao – 0:1

Prije toga Belgijac je jednom jako dobro zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je Rui Patricio u toj situaciji bio siguran.

Ipak, Portugalac je bio nemoćan u 32. minuti. De Bruyne je fantastičnom dubinskom loptom uposlio Sterlinga, brzonogi veznjak 'školski' povratnom loptom pronalazi Jesusa koji iz blizine lagano poentira – 0:2

Do kraja poluvremena gosti su nastavili svoju dobru igru te su zasluženo na predah otišli s vodstvom.

U nastavku – neki novi Wolvesi.

Domaćin je živnuo, nizali su veliki broj prilika, a one su uglavnom dolazile s desne strane budući da je Mendy na mjestu lijevog braniča Cityja ponovno odradio jednu jako lošu utakmicu.

Dobre prilike promašivali su Podence, Neves i Jimenez, a dojam je bio kao da pogodak 'visi u zraku'.

Domaćin je smanjio u 78. minuti.

Podence je, pomalo i bezobrazno, prodao 'tunel' De Bruyneu nakon čega je uputio fantastičan ubačaj na glavu Jimeneza koji ovoga puta ne griješi – 1:2

U samoj završnici utakmice Jesus je povećao prednost, a pomogla mu je i obrana domaćina koja je malo promijenila smjer lopte te je tako lako matirao Patricija - 1:3

Do kraja utakmice većih prilika na utakmici više nije bilo, a gosti su tako upisali jako važna tri boda na uvijek neugodnom gostovanju protiv momčadi koja ove godine ima velike ambicije.

Zanimljivo, Cityju je ovo bila 10. pobjeda u nizu na otvaranju prvenstva čime su 'skinuli' još jedan rekord.

U sljedećem kolu Wolvesi idu u goste West Hamu, dok City na svojem terenu dočekuje Leicester.

(foto: Action images)