Fiorentina minimalno protiv Torina, Juriću bod s Romom

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 19.09.20. | 22:40

Na samom startu Serie A svjedočili smo tipičnom talijanskom nogometu.

Na startu Serie A, u prve dvije utakmice prvog kola nismo vidjeli vatromet golova.

Fiorentina je minimalno svladala Torino s minimalnih 1:0.

Domaćini su zatresli mrežu u 47. minuti, no Cristiano Biraghi pokvario je sigurno vodstvo jer je potvrdio gol na crti kojeg je sudac Abisso, nakon konzultacije s VAR-om, na koncu poništio jer je igrač bio u zaleđu.

No odlučujući gol ipak je stigao u 78. minuti. Martin Caceres i Federico Chiesa odigrali su jednostavni dupli pas kojim se mladi napadač našao u dobroj situaciji na desnom krilu. Nakon što se eksplozivnim prvim korakom oslobodio čuvara, idealno je na drugoj stativi pronaša Gaetana Castrovillija za 1:0. Desetka Viola nije imala težak zadatak.

Roma nije imala pretjerano impresivan debi. Protiv tvrde Verona trenera Ivana Jurića odigrala je 0:0, a Rimljani su još u iščekivanju određeni kadrovskih promjena, prije svega u napadu. Upravo iz tog razloga danas Edin Džeko nije ni ulazio u igru.

Najbolje šanse za goste imali u Henrikh Mkhitaryan u 77. i Leonardo Spinazzola u 88. minuti kad je pogodio gredu. Isto je za Veronu napravio i Federico Dimarco u 82. minuti.