Festival promašaja u Varaždinu, Lokosi stigli na bod od Europe (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 21.02.20. | 19:54

Obje momčadi imale su ogroman broj prilika i pravo je čudo da smo danas vidjeli samo dva pogotka.

Prva prava prilika na utakmici ujedno je bila i prvi pogodak. Korner za goste izveo je Tolić, a nakon jednog manjeg odbijanca lopta se spretno i sretno odbija do Uzunija koji je u pravo vrijeme na pravom mjestu pa tako gosti vode nakon svega sedam minuta – 0:1

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/po6K" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

U nastavku poluvremena vidjeli smo još nekoliko prilika na obje strane, a mreža se ponovno zatresla u 38. minuti. Gosti su napadali po desnoj strani, lopta je stigla do Jakića koji kratkim dodavanjem pronalazi Karačića, a novi igrač Modrih koji je trenutno na posudbi u Lokomotivi s vrha 16-erca matira domaćeg čuvara mreže Nevisitća – 0:2

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/Nv3X" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Do kraja prvih 45 minuta mreže se više nisu tresle pa su tako gosti na predah otišli s lijepih 0:2.

U nastavku utakmice – rapsodija promašaja.

Praktički je nemoguće nabrojati sve promašaje domaćeg sastava koji pod novim trenerom igraju poprilično ofenzivnije, a Ivo Grbić je svakako zaslužio visoku ocjenu zbog brojnih intervencija kojima je spašavao svoja vrata. U nekoliko navrata Grbić je instinktivno ili pak refleksno reagirao, dok je nekoliko udaraca obranio iz jednostavnog razloga što su lopte išle ravno u njega.

Bilo kako bilo, pogodaka više nije bilo, a treba istaknuti i ogroman promašaj Kastratija u sudačkoj nadoknadi. Budimir i mladi Kosovar bili su u situaciji 2 na 1, stasiti napadač uposlio je novog igrača Dinama koji je s 11 metara ispred sebe imao samo Nevistića, ali njegov nerezonski udarac odlazi preko gola. Na svu sreću po Lokose taj se promašaj nije pokazao pretjerano bitnim te je sada momčad Gorana Tomića stigla na svega jedan bod zaostatka za Rijekom i Osijekom.

U sljedećem kolu Varaždin ide na neugodno gostovanje u Koprivnicu gdje ih dočekuje Slaven Belupo, dok Lokomotiva gostuje u Zaprešiću kod Intera.

(foto:  Pixsell)