Michael McLoone/Action Images

Fenomenalni Trae Young odveo Hawkse do „breaka“ u finali Istoka

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 24.06.21. | 09:09

Bucksima nije pomogla ni odlična partija Giannisa.

Atlanta Hawksi su noćas u Fiserv Forumu priredili iznenađenje te su slavljem protiv domaćih Milwaukee Bucksa rezultatom 113:116 poveli 0:1 u seriji finala Istoka.

Bucksi su dobro ušli u susret te su bili u prednosti gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Na kraju prve četvrtine domaćini su imali prednost 28:25, da bi na odmor otišli s +5, 59:54.

Sredinom treće četvrtine Hawksi preuzimaju vodstvo, no u posljednjoj dionici Bucksi vraćaju prednost te su u samoj završnici imali vodstvo 111:107 i sve je vodilo tome kako će potvrditi domaći teren. No, s tim se nisu složili Young i ekipa te su se do kraja okrenuli rezultat i odveli utakmicu na svoj mlin rezultatom 113:116.

Atlantu je do velikog slavlja vodio fenomenalni Trae Young s 48 koševa, 11 asistencija i osam skokova, a veliku pomoć imao je u Collinsu koji je ubacio 23 koša uz 15 skokova te Capeli koji je upisao 12 koševa uz 19 skokova. Kod poraženih očekivano prvo ime bio je Giannis s 34 koša, 12 skokova i devet asistencija, a solidan je bio i Holiday sa 33 ubačaja i 10 asistencija.