Favoriti uvjerljivi, posljednje kolo odlučuje o jesenskom prvaku

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 10.12.17. | 15:53

U sljedećem kolu dva derbija.

Ovaj vikend odigrano je 10. kolo 1.HMNL. Tri prvoplasirane momčadi, Futsal Dinamo, Novo Vrijeme Apfel i Split Tommy, upisali su uvjerljive pobjede te će jesenskog prvaka odlučiti posljednje kolo prvog dijela sezone.

Najlakši posao imao je Fuitsal Dinamo koji je pred svojim navijačima svladao Osijek s uvjerljivi 5:1. Plavi su od prve minute krenuli silovito te su do poluvremena pogocima Kristiana Čekola i Kristijana Grbeše vodili 2:0. U nastavku utakmice još dva pogotka zabio je Davor Kanjuh, kao i Matija Capar koji je jedan zabio u suparničku, a drugi u svoju mrežu.

Najteži posao imalo je makarsko Novo Vrijeme koje je otišlo na noge aktualnom prvaku Nacionalu i na kraju slavilo 5:2. Gosti su na odmor otišli s minimalnom prednosti pogotkom Vlade Andrijaševića. Kristijan Postružin izjednačio je u 31., a Novo Vrijeme je pitanje pobjednika riješilo u razmaku od 35. do 38. minute kada su pogotke postizali Eduardo i dva puta Igor Osredkar. U posljednjoj minuti Dino Bartoluci zabio je za domaćine, a konačni rezultat postavio je Duje Bajrušović.

Split Tommy je s 4:1 slavio na neugodnom gostovanju kod Crnice. Domaćini su poveli u 3. preko Stjepana Perišića, a Luka Perić je u 11. izjednačio na 1:1. Splitovci su u nastavku preko Ante Ćorluke, Josipa Sutona i Filipa Kosora došli do konačnog rezultata.

Vrijednu pobjedu upisala je Uspinjača, svladavši Brod u gostima s 2:1. Domaćini su poveli u 28. pogotkom Almedina Bundavice, a Žuta podmornica stigla je do preokreta pogocima Tina Čirjaka i Darija Šestića.

Vrgorac je učvrstio četvrto mjesto pobjedom na domaćem terenu protiv Alumnuas 5:3. Gosti su poveli preko Saše Ledinščaka, Vrgorac je do poluvremena preokrenuo i poveo s 3:1. Alumnus se potom u dva navrata približio na jedan razlike da bi Ante Kraljević u posljednjoj minuti postavio konačni rezultat.

S obzirom na nedolazak Albone Potpićan na utakmicu protiv Squarea u Dubrovniku, ta utakmica bit će registrirana 3:0 u korist Squarea.