REUTERS/Sarah Meyssonnier

Drugoligaš preko jedanaesteraca do polufinala Kupa

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 29.02.24. | 08:01

Svi polufinalisti saznat će se do 13. ožujka.

Nogometaši Valenciennesa plasirali su se u polufinale francuskog Kupa nakon što su u gostima svladali Rouen s ukupnih 5-3, poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Bio je to ogled trećeligaša Rouena i drugoligaša Valenciennesa, koji se trenutačno nalazi na posljednjem mjestu ljestvice druge lige. Gosti su poveli u 26. minuti kada je domaću mrežu pogodio nigerijski nogometaš Oyewusi.

Činilo se kako će to biti pogodak odluke, no u 91. minuti je dosuđen jedanaesterac za domaćina. Loppy nije bio uspješan u prvom pokušaju, ali je dobro reagirao na odbijenu loptu te je zabio za 1-1. Sreća domaćina je kratko trajala jer je Valenciennes bio uspješniji tijekom izvođenja udaraca s bijele točke te se plasirao među četiri najbolje momčadi.

Polufinale je ranije izborio Lyon koji je nakon jedanaesteraca bio bolji od Strasboruga. U četvrtak će svoj četvrtfinalni ogled odigrati Le Puy Foot i Rennes, dok će PSG i Nica igrati 13. ožujka.