Ćorlukin labuđi pjev: Sve bliži nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 15.03.20. | 18:52

Zasjeli su na drugo mjesto ljestvice, ono koje direktno vodi u najelitnije europsko klupsko natjecanje.

Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka zašao je u pozne nogometne godine. Početkom prošlog mjeseca napunio je 34 godine i sve je jasnije da njegova igračka karijera neće još dugo trajati. Međutim, to ga ne spriječava da i dalje pruža odlične partije u redovima moskovskog Lokomotiva koji je danas u izravnom okršaju za plasman u Ligu prvaka pobijedio u Rostovu istoimenog domaćina rezultatom 3:1.

Moskovljani su utakmicu riješili već u prvom poluvremenu. prvoj je Pesjakov zabio autogol (34'), da bi četiri minute kasnije Žemaljetdinov povećao vodstvo na dva gola razlike. Točku na i postavio je Gregorz Krychowiak tri minute prije kraja poluvremena, a do kraja utakmice domaćin je uspio tek ublažiti poraz golom Popova iz jedanaesterca (64').

Ćorluka nije bio u zapisniku u ovom 22. kolu, ali je do sada upisao 20 nastupa - sve je počinjao od prve minute.

Lokomotiv sada ima 41 bod i dijeli drugo mjesto s Krasnodarom. Na četvrtom je mjestu Rostov sa 38 bodova, dok CSKA ima 36 bodova. Vodi Zenit s devet bodova prednosti i izgledan je novi prvak.

(Foto: Reuters/arhiva)