Bournemouth najuvjerljivije krenuo u novu sezonu

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 10.08.14. | 09:39

U 10 utakmica prvog kola Championshipa koje su se odigrale u subotu gledatelji su mogli vidjeti 24 gola.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Bournemouth i to u gostima kod Huddersfielda. Da će utakmica završiti loše za domaćine moglo se naslutiti već u 1. minuti kada je Pugh doveo Bournemouth u vodstvo. Callum Wilson je povećao vodstvo u 32., treći gol dao je Kermorgant u 50. minuti, a konačnih 0:4 postavio je opet Wilson i to u 64. minuti. Mogao je Wilson i to hat-tricka, ali je 14 minuta orije kraja susreta promašio kazneni udarac. U gostima je slavio i Sheffield Wednesday i to protiv Brightona, a jedini pogodak dao je Coke u 41. minuti.

Ipswich je na svojem terenu pobijedio Fulham s 2:1. Domaćine je u vodstvo doveo Murphy u 32., a na 2:0 rezultat je povećao McGoldrick u 61. minuti. Počasni pogodak za goste dao je Hoogland 4 minute prije kraja susreta. Derby je s 1:0 (strijelac Hendrick u 82.) bio bolji od Rotherhama, a tri su utakmice završile rezultatom 2:0. Middlesbrough je tim rezultatom bio bolji od Birminghama (Ayala 33., Kike 66.), Millwall od Leedsa (Beevers 8., Williams 88.), a Nottingham Forest od Blackpoola (Antonio 25., Burke 30.). Watford je bio nešto uvjerljiviji te je s 3:0 savladao Bolton, a strijelci su bili Deeney (17.), Vydra (23.) i Forestieri (80.).

Neriješeno su odigrali Brentford i Charlton. Poveli su gosti preko Vetokelea u 64. minuti da bi Smith u 85. postavio konačnih 1:1. Uzbudljivu utakmicu su vidjeli navijači Wigana i Readinga. Domaći Wigan je preko McManamana poveo u 27. minuti da bi Reading preko Cummingsa (71.) i Morrisona (77.) preokrenuo rezultat. No, u sudačkoj nadoknadi Wigan ipak dolazi do boda i to preko McArthura.