Sreenshot
Sreenshot

Bivši HNL-ovac ušao u 89. minuti pa stavio ‘točku na i’ u derbiju kola

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 29.09.22. | 20:44

Pobjedom se Honka približila KuPS-u na samo tri boda uoči međusobnog susreta u nedjelju

Bila je to “stara, dobra, finska liga” iz naše današnje najave dana, derbi 24. kola (Liga za prvaka) u kojem je trećeplasirana Honka dočekala vodeći HJK Helsinki od kojeg ima utakmicu manje. Na ljestvici ih je dijelilo 11 bodova, a nadmetanje je pozorno pratila i ‘treća strana’, drugoplasirani KuPS, koji zaostaje pet bodova za vodećim.

Prije dva i pol tjedna, ove su se dvije momčadi sastale na istom stadionu i slavili su gosti 2:1. HJK je nakon toga izgubio od Rome u Rimu u Europskoj ligi (0:3), pa u zaostaloj utakmici nadvisio SJK 2:1, a ovaj put je završilo 3:1 za domaće, čime se Honka približila KuPS-u na samo tri boda uoči međusobnog susreta u nedjelju. Slave li tada domaćini, primaknut će se HJK-u na samo dva boda!

Na stranu te ‘nordijske kombinacije’, iz hrvatske perspektive vijest je da je treći pogodak za Honku, u sedmoj minuti sudačke nadoknade, postigao bivši igrač RNK Splita Dražen Bagarić (29), koji je u igru ušao u 89. minuti.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Bagarićev na 2:30) (rv)