Benitez nije uspio - Higuain promašio penal za Ligu prvaka, Brozović i Badelj se golovima oprostili od sezone

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 31.05.15. | 22:51

Pet golova, dva crvena kartona i promašeni kazneni udarac koji je možda bio vrijedan Lige prvaka. Sve to smo vidjeli u fenomenalnoj utakmici između Napolija i Lazija.

Rafael Benitez će sljedećeg tjedna vjerojatno preuzeti Real Madrid, ali se od Napolija oprostio porazom koji je vrijedan odlaska u Ligu prvaka. U odlučujućoj utakmici dvije momčadi koje su se borile za ulazak u elitno europsko natjecanje, Napoli nije uspio doći do pobjede protiv Lazija. Dapače, Rimljani su se od sezone oprostili zasluženom pobjedom od 4:2.

Iako se očekivalo da će Napoli žustrije krenuti u utakmicu jer je njima za Ligu prvaka trebala samo pobjeda, nakon prvih 45 minuta bilo je 2:0 za Lazio. Parolo je lijepim golom u 33. minuti doveo goste u vodstvo koje je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela udvostručio Candreva.

Utakmica je izgledala odlučeno nakon 45 minuta, no onda je uslijedio veliki preokret s Gonzalo Higuainom u glavnoj ulozi. Argentinac je u 55. prvo smanjio prednost Lazija, a onda 9 minuta kasnije i izjednačio. U međuvremenu je Parolo dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, ali ubrzo je brojčano stanje bilo izjednačeno jer je i Ghoulam dobio drugu javnu opomenu.

U 76. minuti je Napoli imao najveću priliku da osigura Ligu prvaka. Maggio je izborio kazneni udarac iako prekršaja Lulića nije bilo, ali je Higuain pucao iznad gola.

I onda je uslijedila kazna – Onazi je 5 minuta prije kraja doveo Lazio u novo vodstvo, a pobjedu je u sudačkoj nadoknadi osigurao Klose. Samim time Lazio je ostao na trećem mjestu te osigurao nastup u kvalifikacijama Lige prvaka.

Inter je došao do pobjede protiv Empolija, a oba naša igrača su igrala od prve minute te imala zapažen učinak. Mateo Kovačić je asistirao za prvi Icardijev gol na utakmici, a Marcelo Brozović se u 70. minuti upisao u listu strijelaca.

Gol je dao i Milan Badelj i to u sudačkoj nadoknadi utakmice između Fiorentine i Chieva. Što se tiče ostalih hrvatskih igrača, Duje Čop je ušao u 58. minuti utakmice Cagliarija protiv Udinesea za kojeg je od prve minute igrao Stipe Perica. Na klupi gostiju je bio Igor Bubnjić, ali i 18-godišnji Zadranin Ivan Prtajin. Mato Jajalo je odigrao 79 minuta za Palermo, a Šime Vrsaljko cijelu utakmicu za Sasuolo.

Serie A, 38. kolo:

Cagliari – Udinese 4:3 (Sau 13', Joao Pedro 19', M'Poku 79', Fernandes 85'-ag/Aguirre 44', Fernandes 81', Thereau 88')
Roma – Palermo 1:2 (Totti 85'/Vazquez 35'-11m, Belotti 90')
Fiorentina – Chievo 3:0 (Ilicić 12', Bernardeschi 76', Badelj 90')
Inter – Empoli 4:3 (Palacio 49', Icardi 53', 77', Brozović 70'/Mchelidze 59' 88', Pucciarelli 62')
Napoli – Lazio 2:4 (Higuain 55', 64'/Parolo 33', Candreva 45', Onazi 85', Klose 90')
Sampdoria – Parma 2:2 (Romagnoli 53', De Silvestri 79'/Palladino 74', Varela 88')
Sassuolo – Genoa 3:1 (Berardi 3', Zaza 18', 32'/Pavoletti 41')
Torino – Cesena 5:0 (Martinez 10', Lopez 16', 70', Benassi 31', Moretti 49')