Barca odigrala prosječno, ali upisala novu pobjedu: Messiju poništena dva pogotka

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 07.02.16. | 13:51

Katalonci nisu bili sigurni sve do sudačke nadoknade, kada je pobjedu potvrdio Luis Suarez.

Ispuhala se očito Barcelona tijekom tjedna u Kupu kralja protiv Valencije koju je razbila 7:0, pa je danas u tom gradu, u gostima kod Levantea, odigrala prosječnu utakmicu i pobijedila s „tek“ 2:0.

Doduše, možda bi stvari bile drugačije da suci već u drugoj minuti nisu napravili katastrofalnu pogrešku i poništili gol Lionela Messija poslije lijepe akcije. Zbog zaleđa od kojeg nije bilo ni „z“!

Ovako, Barci je pomogao nesretni domaći branič David Navarro koji je nakon ubačaja Albe u 21. minuti skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Levante je u 37. minuti bio blizu izjednačenja, no vratnica je spasila Katalonce. Nastavak je donio još jedan poništeni pogodak Messija, ponovo zbog zaleđa, koje je u toj situaciji opravdano svirano.

Gosti nisu bili sigurni do same sudačke nadoknade, kada je na asistenciju Messija za konačnih 2:0 pogodio Luis Suarez.

Ivan Rakitić igrao je u prvih 11, u 60. minuti sjajno mu je udarac glavom nakon kornera skinuo domaći vratar Marino, a osam minuta poslije zamijenio ga je Busquets. Barca je ovom pobjedom ostala na +3 pred Atleticom, uz utakmicu manje.