REUTERS/Borut Zivulovic

Babec zabio, 'vanzemaljci' se pojavili u Nišu

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 28.07.22. | 21:15

Babecova Riga je bila bolja od Ružomberoka i zabilježila prolazak dalje

Latvijska Riga našeg Hrvoja Babeca je stigla do prolaska dalje u okršaju protiv Ružomberoka. I baš je hrvatski nogometaš zabio prvi gol na utakmici. Babec je u 39. minuti u pogodak pretvorio asistenciju Soisala. Gosti su zatim izjednačili u 53. iz kaznenog udarca koji je realizirao Maslo.

Pet minuta kasnije Soisalo postavlja konačnih 2:1.

Tri puta je Radnički iz Niša vodio i na koncu je od Gzire – izgubio. Nekadašnji Hajdukovi krvnici, koji otad nose nadimak Vanzemaljci, „odrubili su glavu“ i Radničkom i to nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Prva utakmica je završila 2:2, a onda su u istoj, 15. minuti pala dva pogotka s obje strane. Radnički je poveo u 77., da bi Gzira izjednačila u 12. minuti sudačke nadoknade.

Zatim je Pejović u 102. zabio za novo vodstvo domaćih, ali ni to nije bilo dovoljno jer je Gzira izjednačila u 117. I nakon toga s 3:1 slavila u raspucavanju.

Inače, za pobjednike su zaigrala dvojica Hrvata – Čosić i Kolega, dok je još jedan domaći igrač, vratar Žarkov ostao na klupi.