Autogolovi Armenaca odveli Albance u Francusku: Euro izborila i Rumunjska, jako blizu Mađari... (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 11.10.15. | 20:15

Odigrane su posljednje utakmice kvalifikacija za Euro u skupinama F i I.

Albanija i Rumunjska igrat će na Europskom prvenstvu u Francuskoj! Tome je vrlo blizu i Mađarska, a od ranije je poznato da su nastup izborili Sjeverna Irske iz grupe F, odnosno Portugal iz grupe I.

Albanci su do povijesnog plasmana na neko veliko natjecanje došli uvjerljivom pobjedom kod Armenije 3:0. Nisu se igrači Albanije niti pošteno oznojili, a već su do poluvremena imali dva pogotka prednosti. Naime, Armenci su zabili dva autogola! Točku na „i“ u 76. minuti stavio je Sadiku.

All Goals & Highlights - Armenia 0-3 Albania... by altindailymotion

Tako se Albanija na putu za Francusku pridružila Portugalu koji je danas u revijalnoj utakmici, bez Cristiana Ronalda, pobijedio u Srbiji s 2:1. Iz ove skupine u dodatne kvalifikacije ide Danska.

Euro su izborili i Rumunji, također pobjedom 3:0, kod Farskih Otoka. Dvostruki strijelac bio je Budescu, a konačni rezultat postavio je Maxim. Rumunjska je završila kao druga u skupini F, iza Sjeverne Irske koja je u dvoboju bez rezultatskog značaja remizirala s Finskom 1:1.

Grčka je katastrofalne kvalifikacije zaključila prvom pobjedom, 4:3 protiv Mađara, koji neće žaliti zbog ovog poraza. Naime, trenutno su najbolja trećeplasirana reprezentacija što im donosi izravan plasman na Euro. Tu poziciju mogu izgubiti jedino ako Ukrajina pobijedi Španjolsku, a u tom slučaju Mađarska bi ipak morala u play-off...

Kvalifikacije za Euro, rezultati:

Grupa F:

Farski Otoci – Rumunjska 0:3 (Budescu 4' i 45', Maxim 83')
Grčka – Mađarska 4:3 (Staflidis 5, Tachtsidis 57', Mitroglou 79', Kone 86' / Lovrencsics 26', Nemeth 54' i 76')
Finska – Sjeverna Irska 1:1 (Arajuuri 87' / Cathcart 31')

Konačni poredak: Sjeverna Irska 21, Rumunjska 20, Mađarska 16, Finska 12, Farski Otoci 6, Grčka 6.