HANNAH MCKAY/Action Images

Arsenal bez baruta, Roma ponovno bolja od Šahtara (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 18.03.21. | 20:58

Favoriti osigurali prolaz u četvrtfinale.

Odigrane su prve tri uzvratne utakmice osmine finala Europske lige, Arsenal, Granada i Roma su očekivano osigurali prolaz među osam najboljih.

Nakon što smo u prvim poluvremenima vidjeli tek jedan gol i to autogol u Budimpešti na susretu Moldea i Granade, u nastavku su ipak napadači malo proradili.

Olympiakos je iznenadio Arsenal u Londonu te slavio rezultatom 0:1.

Arsenal je iz prvog susreta donio veliku prednost od 1:3 te je i bilo za očekivati kako neće pružiti neku spektakularnu utakmicu. U prvom poluvremenu gosti su imali veći posjed lopte, no Topnici su bili opasniji prema naprijed, međutim bez baruta.

U 51. minuti Olympiakos stiže do malog tračka nade, Arseanl je krenuo u napada, ali gube loptu nakon čega je bljesnuo protuudar gostiju kojeg je završio Ela Arabi za 0:1.

Pogledajte gol El Arabija OVDJE.

Međutim, do kraja susreta rezultat se nije promijenio te je Arsenal očekivano izborio prolazak u četvrtfinale.

Molde je u Budimpešti slavio protiv Granade rezultatom 2:1, ali dalje idu Španjolci zbog pobjede iz prvog susreta od 2:0

Zasigurno, naravno ne računajući Arsenal, ali i Dinamo, najzanimljivijih prvih 45 minuta od svih utakmica i to isključivo zbog tog jedinog gola. Španjolci su u Budimpeštu donijeli prednost od 0:2, no utakmica nije dobro započela za njih.

U 29. minuti Molde je odigrao brzi protuudar preko Pedersena, koji pronalazi Ulland-Anderson, a njegov ubačaj na peterac u vlastitu mrežu posprema Vallejo za 1:0.

Pogledajte autogol Valleja OVDJE.

U nastavku favorizirani gosti ipak u 72. minuti golom Soldada stižu na korak do prolaska.

Pogledajte gol Soldada OVDJE.

Do kraja susreta Molde je zabio još jedan gol, ali nedovoljan za prolaz, međutim bar se s pobjedom oprostio od sjajne europske sezone.

Gol Moldea za pobjedu pogledajte OVDJE.

Roma je i nakon pobjede u prvoj utakmici od 3:0, slavila i u uzvratu protiv Šahtara rezultatom 1:2.

Oba gola za Vučicu zabio je Mayoral, 48. i 72. minuta, dok je za Ukrajince jedini gol zabio Moraes u 59. minuti.