Reuters
Reuters

Ako Dinamo prođe Bugare, Ligu prvaka će loviti na dalekom sjeveru, Ozobić upisao asistenciju

Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 03.08.22. | 19:30

Bodø/Glimt u prvoj utakmici ostvario prednost koju gotovo da i ne može ispustiti...

Prvak Norveške Bodø/Glimt svladao je Žalgiris u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka s 5:0. Iako se mora odigrati još uzvrat u Vilniusu, jasno je da će pobjednik dvoboja Dinamo - Ludogorec morati put dalekog sjevera, a poraženi iz tog dvoboja morat će na noge prvaku Litve. Naime, Bodø/Glimt je u svim segmentima igre nadigrao Litavce, zabio im pet komada i bi bilo bi svjetsko čudo kada bi momčad Petra Mamića, Josipa Tadića i Tomislava Duke u uzvratu nadoknadila zaostatak i izborila produžetke, a onda i prolaz.

Veliki dio posla Bodø/Glimt je napravio u periodu od 33. do 36. minute kada je Hugo Vetlesen iskoristio kazneni udarac kojeg je skrivio Joel Bopescu prekršajem nad Pellegrinom. Potonji je tri minute kasnije zabio za 2:0 na asistenciju Saltnesa. Kao što je Bodø/Glimt u prvom dijelu zabio po dva pogotka u razmaku od tri minute, isto je ponovio i u nastavku. Lars-Jorgen Salvesen zabio je na dodavanje igrača utakmice Pellegrina, a gol za 4:0 zabio je Marius Hoibraten u 61., ovaj put na dodavanje Hagena. Konačni rezultat djelo je Espejorda u sudačkoj nadoknadi.

Petar Mamić odigrao je svih 90 minuta za Žalgiris i zaradio žuti karton, a Josip Tadić i Tomislav Duka cijelu su utakmicu proveli na klupi za pričuve.

Bodø/Glimt je zaigrao u sastavu: Haikin - Wembangomo, Moe, Hoibraten, Sampsted - Vetlesen (od 88. Koomson), Hagen, Saltnes - Mugisha, Salvesen (od 80. Espejord) , Pellegrino (od 80. Soril); Trener: Kjetil Knutsen

Žalgiris je zaigrao u sastavu: Gertmonas - Bopesu (od 67. Mikoliunas), Pavelic, Ljubisavljević, Mamić - Buff (od 88. Kuklys), Gorobsov, Miličković, Ourega (od 67. Jarusevičius) - Oyewusi (od 67. Kazlauskas), Oliveira (od 88. Kyeremeh); Trener: Vladimir Čeburin

Prvak Norveške, podsjetimo, stiže iz mjesta Boda koje se nalazi na samom sjeveru Norveške, a ovo mu je bila nevjerojatna 12. domaća euro-pobjeda u nizu! Početkom prošle sezone u Bodu su izgubili od Legije 2:3, a onda su svladali Valur 3:0, Prištinu 2:0, Žalgiris 1:0, Romu 6:1, Zorju 3:1, CSKA Sofiju 2:0, Celtic 2:0, AZ Alkmaar 2:1, Romu 2:1, KI Klaksvik 3:0, Linfield 8:0 i sada Žalgiris 5:0. Gol-razlika 39:4.

Dvoboj između prvaka Auerbajdžana i Mađarske završio je bez pobjednika. Ferencvaros je poveo u 17. golom Francka Bolija, a jedini pogodak za Qarabag zabio je Owusu u 34. na dodavanje Filipa Ozobića koji je u igri proveo 79. minuta. Napomenimo da je Qarabagovom Ibrahimi Wadji u sudačkoj nadoknadi prvog dijela VAR poništio pogodak.

Srijeda, 3. kolovoza

Bodø/Glimt - Žalgiris 4:0 (Vetlesen 33., Pellegrino 36., Salvesen 58., Hoibraaten 61., Espejord 90+3.)

Qarabag - Ferencvaros 1:1 (Owusu 34./Boli 17.)

Maccabi Haifa - Apollon 4:0 (Peybernes-ag 38., Mohamed 54., 62., Pierrot 79.)

Dinamo Kijev - Sturm Graz 1:0 (Karavaev 28.)

Crvena zvezda - Pjunik 4:0 (Bukari 29., 44., 70., Kangawa 33., Mitrović 78.)