Nel Pavletic/PIXSELL

A možda da se Kušek-Apaš preimenuje u Stadion Nike Galešića? Talentirani stoper ponovno je donio pobjedu Riječanima u Koprivnici!

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 16.03.24. | 16:53

Rijeka je minimalno slavila protiv Farmaceuta, a na naslovnim stranama ponovno će biti Niko Galešić koji se očito pretvori u Cristiana Ronalda kada dođe u Podravinu.

Niko Galešić pokorio je Koprivnicu! Opet! Talentirani stoper Rijeke pogotkom u 50. minuti lideru HNL-a donio je novu važnu pobjedu u 27. kolu domaćeg prvenstva te je još jednom pokazao kako mu zrak u Podravini očito jako odgovara. Nakon što je spektakularnim pogotkom u 9. kolu poenitrao za minimalnu pobjedu Rijeke protiv Slavena, istu stvar napravio je i ove subote kad je nakon što je pospremio jedan odbijanac u mrežu sa svega par metara. Rijeka je s ovom pobjedom učvrstila prvo mjesto te si osigurala minimalno još jedan tjedan na vrhu, dok je Farmaceutima ovo bio četvrti prvenstveni poraz zaredom.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja. Rijeka se nije uspjela nametnuti posjedom, dok Slaven, izuzev jednog pokušaja pred sam kraj, nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Riječana.

Prvi udarac na utakmici vidjeli smo u 22. minuti kad je bivši veznjak Rijeke, a danas okosnica Farmaceuta, Ivan Lepinjica, lansirao jednu loptu visoko preko gola, dok je Sušak s druge strane prvi put morao reagirati u 35. minuti kad je njegovu budnost testirao Toni Fruk.

Prvi asistent HNL-a prihvatio je jedno dodavanje s desne strane pa se onda na 15-ak metara, malo iskosa, otvorio se na udarac. Svojom je desnicom Fruk tražio bliži kut vratara Slavena, ali na njegov prizemni pokušaj Sušak je reagirao izvrsno!

Zdenko Lovrić je puštao malo grublju igru, ali strasti na igralištu ipak nisu uzavrele iako je glavni arbitar propustio dosuditi barem četiri očita prekršaja - dva na jednoj i dva na drugoj strani.

Iako je Rijeka u prvom dijelu bila za nijansu bolja (ili možda bolje rečeno manje loša), najvišu ocjenu kod gostiju nakon prvih 45 minuta zaradio je – Nediljko Labrović! Stasiti Sinjanin je sjajno reagirao u 43. minuti kad ga je na kušnju stavio Mioč. Najbolji igrač Slaven Belupa prekrasno je prodao ‘tunel’ Marcu Pašaliću pa sa 17 metara pucao gotovo pa identično kao Fruk na suprotnoj strani osam minuta ranije, ali Labrović je pokazao kako nije slučajno već godinama dio Vatrenih.

Na predah se tako otišlo čistih mreža, ali s nadom da bi u nastavku ipak moglo biti pogodaka.

Rijeka je u drugom dijelu prilično rano došla do vodstva! Prvo je Sušak refleksno intervenirao nakon što ga je 'testirao' Štrkalj nakon kornera Rijeke, da bi onda minutu kasnije, u 50. minuti, Niko Galešić napravio ono što Niko Galešić u Koprivnici radi!

Nastala je velika gužva u 16-ercu domaćina nakon nekoliko vezanih pogrešaka domaće obrane, na kraju se lopta našla u nogama Ivana Smolčića koji je s 13-14 metara iskosa odlučio snažno pucati prema golu, njegov je udarac blokiran, a onda je na odbijanac naletio Niko Galešić koji je s par metara pospremio loptu u mrežu - 0-1

Inače, Dario Bel je u VAR sobi pregledavao pogodak par minuta. Naime, kad je Smolčić pucao, a jedan od braniča Slavena blokirao njegov udarac, iza njegovih leđa bio je Veldin Hodža. No, dvije su stvari: Hodža, kao prvo, nije sudjelovao u akciji, baš kao što branič Slavena nije reagirao kako je reagirao zbog veznjaka Rijeke, već zato što je naprosto htio blokirati udarac priučenog desnog beka gostuju. Druga stvar u ovoj 'spornoj' situaciji je ta da je Smolčić očito htio pucati po golu, a ne potražiti svojeg dugogodišnjeg suigrača koji posljednje vrijeme igra u sjajnoj formi. No, situacija se ipak pregledavala. Minutu, dvije, čak i nešto više od toga! Ali, eto, Bel nije uspio pronaći ništa sporno pa je tako Rijeka povela. Pa kome drago, kome krivo...

Par minuta kasnije jednom je dobro s vrha 16-erca opalio Fruk, no njegov je udarac zapeo u bloku, da bismo onda u razmaku od svega 60 sekundi vidjeli dva žuta kartona za veznjake Slavena, Agbekoprnua i Lepinjicu, zbog prilično nepotrebna dva oštra starta na sredini igrališta.

U 63. minuti Rijeka je imala dvije velike prilike. Prvo je Boras praktički na gol-liniji spriječio siguran pogodak Fruka koji je jako dobro tukao s 15 metara, da bi onda 30-ak sekundi kasnije, nakon sjajnog ubačaja Pjace s lijeve strane, centimetri dijelili Marca Pašalića od novog eurogola nakon što je njegov poluvolej otišao svega par centimetara iznad grede.

Ivan Lepinjica bio je prilično motiviran protiv svoje bivše momčadi, a u 72. minuti su ga centimetri dijelili od toga da drugu utakmicu zaredom ne postigne prekrasan pogodak. Odapeo je veznjak iz Labina snažno s kojih 17 metara iskosa, ali njegov pokušaj otišao je malo iznad gola Nediljka Labrovića.

U posljednjih 20 minuta pogodaka nije bilo, s tim da treba izdvojiti pokušaj Fuka šakricama iz 77. minute kojem je to bio ujedno i posljednji udarac na utakmici budući da je onda umjesto njega na teren ušao Niko Janković koji se tako vratio u momčad nakon više od mjesec dana pauze. Isto tako je i u 82. minuti Obregon imao matnu situaciju nakon prekrasnog dodavanja Hodže, no na pokušaj Kolumbijca je ponovno sjajno reagirao Sušak koji je najzaslužniji zašto pobjeda Rijeke nije jop uvjerljivija.

S ovom pobjedom Rijeka je privremeno pobjegla na +4 Hajduku i čak +8 Dinamu, s tim da Splićani imaju utakmicu, a Zagrepčani dvije manje.

Slaven Belupo – Rijeka 0-1

Strijelci: 0-1 Galešić (50.)

Stadion: Ivan Kušek-Apaš, gledatelja: 1000

Glavni sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo), VAR: Dario Bel (Osijek)

Žuti kartoni: Agbekpornu, Lepinjica, Štefulj, Bosec, Štrkalj (Slaven Belupo), Radeljić (Rijeka)

Crveni kartoni: /.

Slaven Belupo (4-2-3-1): Sušak - Bosec, Pllana, Boras, Štefulj (89. Riđan) - Lepinjica, Agbekpornu (61. Liber) - Murić (61. Nongoh), Mioč, Šakota (83. Jagušić) - Štrkalj (89. Mrdaković)

Rijeka (4-1-4-1): Labrović - Smolčić, Radeljić, Galešić, Goda - Selahi (85. Petrovič) - Pašalić (70. Grgić), Hodža, Fruk (77. Janković), Pjaca (85. Mitrović) - Marić (70. Obregon)