Sime Zelic/PIXSELL

Zadar na krilima sjajnog Klarice uvjerljivo slavio protiv Alkara

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 11.10.23. | 22:36

Sjajna utakmica zadarskog mladića.

Nakon Cibone, u kasnijem terminu košarkaši Zadra i Dubrave također su ostvarili pobjede u susretima trećeg kola prvenstva Hrvatske.

Zadar je bio bolji od Alkara sa 106-73, dok je Dubrava porazila Zabok sa 95-88.

Aktualni prvak Zadar nije imao previše problema s Alkarom. Već nakon prve četvrtine domaćin je vodio sa čak 17 razlike (34-17). Na poluvremenu je bilo +23, nakon treće dionice 26 razlike, a na koncu je završilo 107-73.

Kod Zadra su šestorica igrača upisala dvoznamenkati broj poena, predvodili su ih Krševan Klarica sa 16 poena, 11 skokova i osam asistencija, te Adem Mekić i Ivan Njegovan sa po 15 poena. Kod Alkara su najefikasniji bili Hrvoje Vučić sa 17 poena, te Michael Green s 13 poena.

Dubrava je porazila Zabok sa 95-88. Kod domaćina najefikasniji su bili Toni Ročak s 28 poena i sedam skokova, te Mihael Kos s 20 poena. Goste su predvodili Dino Cinac s 20 poena i 11 skokova, te Antonio Sikirić s 15 poena.

Nakon tri kola vode Dinamo i Zadar sa omjer 3-0.