Sime Zelic/PIXSELL

Zabok uvjerljiv protiv Bosca

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 18.11.23. | 21:14

Utakmicu su prelomile druga i treća četvrtina.

U susretu devetog kola prvenstva Hrvatske košarkaši Zaboka su na domaćem parketu uvjerljivo svladali Bosco 104-78 (25-31, 26-12, 25-12, 28-23).

Bosco je parirao samo tijekom prve četvrtine koju su gosti dobili 31-25. Potom je Zabok prvenstveno pojačao igru u obrani i time riješio susret. U drugoj i trećoj četvrtini Bosco je postigao tek po 12 poena i uoči posljednjih deset minuta gosti su se našli u velikom zaostatku od 21 poena razlike (55-76).

Po 19 poena za pobjednički sastav su postigli Antonio Črnjević i Arnet Owens, a ujedno su obojica imala i po tri skoka i tri asistencije. Dino Cinac je ubacio 17 koševa, a uz to je ostvario 15 skokova i pet dodavanja.

Na drugoj strani je prvo ime bio Ante Krapić s 23 poena čemu je dodao pet skokova.

Na vrhu ljestvice je Zadar s omjerom 8-0, dok po 7-1 imaju Dinamo i Cibona. Zabok sada ima tri pobjede i šest poraza, a posljednji Bosco omjer 1-8.