Tommy Gilligan-USA TODAY Sports

VIDEO Jokić ponovno briljirao, ali Zion i društvo porazili su prvaka, Harden presudio Houstonu, LeBron i Durant kao strojevi koji se nikad ne kvare

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 18.11.23. | 08:14

Zanimljiva večer u NBA ligi

U noći s petka na subotu vidjeli smo nekoliko izvrsnih utakmica na parketima NBA lige. Prije svega, istaknimo kako su LA Clippersi našeg Ivice Zupca ostvarili 106-100 pobjedu u svojoj Crypto.com Areni protiv Houstona, a ključan trenutak utakmice dogodio se šest sekundi prije kraja kad je sjajnu tricu svojoj nekadašnjoj momčadi ubacio James Harden. On je utakmicu završio na učinku 24-9-7 (poeni, skokovi, asistencije), a dobre utakmice odigrali su još Leonard s učinkom 26-8-2 te George 23-8-3.

Prouči cjelokupnu ponudu za NBA na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Ivica Zubac proveo je 35 minuta na parketu, a za to vrijeme skupio je 12 poena (6/8 šut iz igre), 7 skokova i 2 asistencije. Kod poražene momčadi najbolji je bio Turčin Sengun s 23 poena, 8 skokova i 4 asistencije.

Aktualni prvaci NBA lige, Denver Nuggetsi, poraženi su na gostovanju kod NO Pellicansa rezultatom 115-110. Nikola Jokić odigrao je još jednu briljantnu partiju, za 36 minuta skupio je 26 poena, 16 skokova i 18 asistencija, ali njegova momčad je na kraju ipak poražena. Zion je predvodio domaćina do pobjede s učinkom 26-4-6, s tim da je pohvale zaslužila i druga dvojica najboljih igrača Nole – Jonas Valaciunas (22-8-3) te Brandon Ingram (21-3-8).

LeBron James igra kao stroj. Ima 38 godina, mnogi govore ‘nije to više to’, ali on je i dalje među najboljim igračima na svijetu. Neki će reći i najbolji. Sada je u gostujućem slavlju Lakersa u Portlandu upisao 35 poena (13/22 iz igre), 5 skokova i 9 asistencija te je praktički sam svojoj momčadi donio pobjedu. Uostalom, Davis, koji je bio drugi najbolji strijelac Lakersa, skupio je 16 poena i 14 skokova za 35 minuta.

Nakon slabog starta, za Lakerse je ovo bila četvrta pobjeda u posljednjih pet utakmica te su sada stigli do sedmog mjesta (7-6) na Zapadu gdje su na vrhu Denver i Dallas.

A kad se priča o Dallasu, priča se o Luki Dončiću. Tako je već godinama, a tako će i biti. Posljednje dvije večeri su Mavsi odmorili, dok ih u noći sa subote na nedjelju očekuje gostovanje kod Bucksa.

Spomenimo za kraj i ogled Ute i Phoenixa u kojem su gosti na kraju slavili u iznimno tvrdoj završnici. Nakon 48 minuta na semaforu je bilo 128-131, a Sunsima je pobjedu donio Kevin Durant s 38 poena, 9 skokova i 9 asistencija.

Luka Šamanić kod domaćina, u čijim je redovima najbolji bio Jordan Clarkson (37-3-5) nije ulazio u igru.