Velika noć hrvatskih centara: Zubac odigrao utakmicu sezone protiv Davisa, Žižić dvocifren

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 22.12.18. | 07:39

Konačno su dobili priliku.

Kakva partija Ivice Zupca u pobjedi LA Lakersa protiv New Orleansa 112:104. Mladi centar startao je u petorci i odigrao 32 minute, a za to je vrijeme isporučio 16 poena, 11 skokova te po dvije blokade i ukradene lopte uz sjajan šut 8/10.

Posebno veseli što je cijelu utakmicu u izravnim duelima igrao protiv Anthonyja Davisa i Juliusa Randlea, a potez utakmice svakako je fantastična blokada na Randleu kojom je praktički riješio utakmicu 50-ak sekundi prije kraja. Prije toga je blokirao i Davisa, najboljeg centra lige, tako da možemo reći da je iskoristio minutažu na fantastičan način. Lakerse je do pobjede vodio LeBron James koji je upisao triple-double (33p, 12s, 14a), dok Pelicansima nije pomogao niti Davis sa 30 poena i 20 skokova.

Drugi mladi hrvatski centar - Ante Žižić - s klupe je odigrao nešto manje od 18 minuta u porazu od Toronta, te je upisao lijep učinak od 11 poena i 6 skokova. Naravno, prvo ime utakmice bio je Kawhi Leonard s 37 ubačaja, čime je doveo svoju momčad do 25. pobjede sezone.

Još jednu sjajnu večer imao je i Bojan Bogdanović. On jeu  114:106 pobjedi Indiane protiv Brooklyna postigao 17 koševa uz 4 dodavanja, a ono što je posebno vrijedno, porošio je samo osam lopti.

Dario Šarić bio je solidan u teškom porazu Minnesote od San Antonia 124:98. Šiši je s klupe bio raznovrstan (7p, 5s, 4a), ali premalo za Spurse koji su imali sedam dvocifrenih, najefikasniji je bio Bryn Forbes s 22 poena.

Od ostalih dvoboja izdvajamo derbi istoka u kojem je Milwaukee potvrdio da je uz Toronto trenutno prva momčad konferencije. U gostima su svladali Boston 120:107, predvođeni Giannisom (30p, 8s) i Middletonom (21p, 9s). Za kraj, spomenimo i da u porazu New Yorka od Atlante, Mario Hezonja nije odigrao ni sekunde.

Boston - Milwaukee 107:120
Charlotte - Detroit 98:86
Toronto - Cleveland 126:110