Rob Gray-USA TODAY Sports

Sunsi slavili u derbiju vodećih momčadi Zapada i Istoka, Babo zabio 20 Knicksima (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 08.02.22. | 08:32

Noć favorita u NBA ligi.

„Iskreno, kad si 'out' možeš puno toga naučiti – što treba momčadi, što učiniti bolje, što na terenu nije dobro. Za mene, ključno je bilo pronaći način da utječem na igru bez da zabijam. Gledao sam kako poboljšati čak i sitnice“, istaknuo je Donovan Mitchell, prva zvijezda Utaha koji je slavio u svojoj Vivint Areni protiv Knicksa rezultatom 113:104.

Utah je na predah otišla s vodstvom 59:57, da bi onda u nastavku morali 'vaditi kestenje iz vatre' u posljednjoj četvrtini. U posljednju četvrtinu ušli su -3, da bi onda u samoj završnici ubacili u 'brzinu više' i tako došli do velike pobjede.

Ključnim su se pokazali poeni igrača s klupe. Utah je imala veću pomoć, klupa im je osigurala 30 poena, dok je ona od Knicksa zabila tek 11 poena. Što se tiče izgubljenih lopti, Knicski su imali šest više od domaćina, a sve to na kraju je bilo dovoljno da danas domaćin slavi protiv jedne od najvrjednijih franšiza svijeta.

Randle je imao 30 poena, Robinson sjajan double-double s 19 poena i 21 skokom, od kojih je njih čak 10 bilo napadačkih. S druge strane, najbolji kod domaćina bio je Mitchell, strijelac 32 poena, a solidnu partiju odigrao je i Bogdanović koji je susret završio s 20 poena (šut iz igre 6/14), 4 skoka i 1 asistencijom.

Ipak, glavna utakmica večeri bio je ogled prve momčadi Zapada i Istoka, a u tijesnoj završnici je na kraju slavio gostujući sastav iz Texasa. Booker za Sunse i DeRozan za Bullse zabili su 38 poena, a malo je nedostajalo da svu prednost koju su gosti gradili na kraju prospu u posljednjoj četvrtini. Konačan rezultat bio je 124:127, a sjajnu utakmicu su za Sunse odigrali Paul ()19 poena, 11 asistencija) te McGee koji je za 23 minute skupio 16 poena, 8 skokova i 3 blokade.

Kod domaćina je 32 poena imao LaVine, Vučević je ostao na skromnih 13, a izostanak Lonza Balla, Patricka Williamsa i Alexa Carusa za Bullse je ipak bio preveliki udarac.

Za kraj, spomenimo i rutinsku pobjedu Miamija na gostovanju u Washingtonu.

Wizardsi su pobacili, a kako su igrali najbolje svjedoči podatak da su igrači s klupe zabili 53 poena, što je više od startera koji su se zadržali na 47. Konačan rezultat bio je 100:121, s tim da su gosti u jednom trenutku imali čak +35. Kod domaćina je najbolji bio Kispert s 20 poena, 6 skokova i 1 asistencijom, dok je kod gostiju sedam igrača bilo dvocifreno, s tim da ja najbolji bio Bam Adebayo s 21 poenom, 7 skokova i 4 asistencije