Jeffrey Swinger/USA TODAY Sports

Shai razmontirao Lakerse, Bogdanović opet preko 20, Miami zabio svega 75 poena protiv Celticsa

Vrijeme Čitanja: 4min | pet. 05.11.21. | 10:08

Herro je bio jako loš u porazu Heata, dok je Booker vukao Sunse prema novoj pobjedi.

Svega pet utakmica bilo je na sinoćnjem rasporedu u NBA ligi. Na kraju se ispostavilo da je ona posljednja između Lakersa i OKC-a ujedno i najbolja, a gosti su do pobjede došlo nakon velikog preokreta u posljednjoj četvrtini.

Pred 19 tisuća ljudi u Staples Centru, Lakersi su bili na dobrom putu da dođu do nove pobjede. U posljednju četvrtinu ušli su s +8, ali je OKC onda sve preokrenuo. Prvo ime utakmice bio je Shai Gilgeous-Alexander koji je skupio 28 poena, 3 skoka, 6 asistencija i 1 ukradenu loptu. Shai je zabio impresivnu tricu, s loga, manje od dvije minute do kraja utakmice čime je OKC otišao na +6. To je na neki način prelomilo susret jer je 23-godišnji Kanađanin očito odlučio ne izgubiti u ovoj utakmici.

Kod domaćina je Davis bio izvrstan s 29 poena, 18 skokova i 5 asistencija, dok je veoma dobru utakmicu Westbrooka u bunar bacila njegova očajna obrana 20 sekundi prije kraja nakon čega je OKC otišao na +5 te su na taj način riješili pitanje pobjednika. Popularni Brodie je utakmicu završio s 27 poena, 6 skokova i 5 asistencija, ali 'blackout' na kraju ga je koštao negativne ocjene…

Miami je na svojem terenu teško poražen od Bostona rezultatom 78:95. Poraz od 17 koševa razlike nije previše, ali činjenica da je Miami postigao tek 78 poena je itekako zabrinjavajuća za Erica Spoelstru, naročito kad uzmemo u obzir da je njegova momčad uoči utakmice bila 'favorit'. Hero je završio susret sa 6 koševa i 7 skokova, ali je utakmicu završio na -32 u plus / minus kategoriji. Jedini koji je bio korektan kod domaćina je Jimmy Butler s 20 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Celticse nisu koštale loše utakmice Tatuma, Horforda i Smarta koji su kombinirano postigli 29 poena.

Utah je došla do omjera 7-1 nakon što su u gostima svladali Hawkse rezultatom 98:116. Clarkson je bio sjajan u redovima gostiju, ubacio je 30 poena, a tu je i Rudy Gobert koji je utakmicu završio sa 13 poena i 15 skokova, a k tome je oduševio s nekoliko fenomenalnih reakcija u obrani.

Bojan Bogdanović nastavlja s dobrom formom. Popularni Babo je na kraju utakmice imao 23 poena, 5 skokova, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu. Iz igre je gađao 7/16, za 3 2/7, dok je s linije slobodnih bacanja bio savršenih 7/7.

Spomenimo i očekivanu pobjedu 76ersa u Detroitu rezultatom 98:109. Gosti su u ovom susretu koristili tek osmoricu igrača, a poseban obol u ovoj pobjedi dao je Tyrese Maxey koji je odigrao 45 minuta i za to vrijeme dogurao do 20 poena (8/12 iz igre), 4 skoka i 5 asistencija, dok je prva zvijezda momčadi Joel Embiid utakmicu zaključio s 19 poena, 9 skokova i 3 asistencije.

Cade Cunningham je kod domaćina bio na 18 poena, 10 skokova i 4 asistencije, dok je najbolji bio Jerami Grant s 27 poena, 6 skokova i 4 asistencije.