Repeša nastavlja s uspjesima - treća pobjeda u četvrtoj euroligaškoj utakmici

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 25.01.19. | 23:00

Za razliku od Repeše, Velimir Perasović je upisao neočekivani poraz.

Jasmin Repeša je po treći put u četiri utakmice odveo Budućnost do pobjede u Euroligi. Nakon Daušafaka i Reala, danas je pala i Gran Canaria, a momčad iz Podgorice sada je na omjeru 6-14. Najbolji igrači Budućnosti u pobjedi nad španjolskom momčadi bila su posljednja pojačanja – Norris Cole (20p, 5s, 5a) i Goga Bitadze (16p, 7s, 3b). Kod Gran Canarije najbolji Siim-Sander Vene s 16 poena.

Velimir Perasović je sa svojom Baskonijom doživio poraz od Darušafake, najgore momčadi lige. Hrvatskom treneru presudili su Toney Douglas (21p, 6s, 5a, 5uk) i Michael Eric (18p, 5s), a najbolji u njegovoj momčadi su bili Matt Janning (18p, 3s, 3a) te Johannes Voigtmann (14p, 11s).

Derbi kola igrao se u Barceloni gdje je CSKA upisao veliku gostujuću pobjedu u borbi za sam vrh euroligaške tablice. Nando De Colo je odigrao sjajnu utakmicu s 25 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a pomogao mu je Nikita Kurbanov sa 17 poena i 5 skokova. Dvoznamenkasti u redovima Barcelone su bili Victor Claver (17p, 2s) i Kevin Seraphin (14p, 3), a Ante Tomić je za 23 minute ubacio tek 3 poena (šut 1/2) uz 5 skokova i 4 asistencije.

Himki još uvijek igra bez Andrija Šveda, a to je iskoristio Bayern te upisao gostujuću pobjedu. Njemačku momčad je predvodio Derrick Williams s 20 poena i 5 skokova, a Leon Radošević je u nepunih 16 minuta imao 2 poena (šut 1/4), 3 skoka i 1 blokadeu. Kod Himkija najefikasniji Malcolm Thomas (13p, 10s, 5a, 3uk) i Jordan Mickey (13p, 6s).