Zeljko Hladika/PIXSELL

Pobjede Gorice i Furnira

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 01.10.22. | 22:01

U ponedjeljak igraju Zadar - Bosco

Novu sezonu prvenstva Hrvatske pobjedama su otvorili košarkaši Furnira, koji su slavili kod Škrljeva 90:81 te Gorice, koji su kao domaćini bili bolji od Zaboka 71:53.

Gorica je od starta dominirala protiv Zaboka te je nakon dvoznamenkaste prednosti na poluvremenu (39:29) u nastavku dodatno podebljala plus i pobjednički zakoračila u novu sezonu.

Furnir je u gostima svladao Škrljevo 90:81 odvojivši se početkom drugog poluvremena na deset razlike. Tu su prednost gosti do kraja zadržali, a prva imena u pobjedničkom sastavu bili su Mateo Vidović s 24 poena te Matej Bošnjak koji je ubacio 21. U sastavu Škrljeva po 17 koševa su ubacili Sandro Antunović i Martin Jelić.

Ranije tijekom subote košarkaši Dinama odigrali su premijernu utakmicu u prvoligaškom okruženju te su kao domaćini svladali Alkar 91:83. S 25 poena Ivan Novačić bio je najbolji igrač Dinama, dok je Hrvoje Garafolić dodao 14 uz tri skoka.

U petak su prvu utakmicu nove sezone odigrali Split i Cibona na splitskim Gripama te su Splićani slavili 84-71. Utakmica Cedevite i Šibenke je odgođena, a ogled Zadra i Bosca igra se u ponedjeljak 3. listopada (18 sati). (Hina)