Pelicansi, Bucksi i Raptorsi ostali savršeni, Butler nakon nove ponude odigrao očajno (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 27.10.18. | 07:42

Sedam utakmica igrano je na NBA parketima.

Zanimljivo, prvo poluvrijeme u New Yorku bilo je potpuno izjednačeno, a Knicksi su u posljednju dionicu igre ušli d tri poena prednosti. Ipak, utakmica je završila s 28 poena prednosti za Warriorse koji su u zadnjoj četvrtini postigli nevjerojatnih 47 poena. Vodio ih je Kevin Durant s 41 poenom, a Steph Curry nastavio je sjajnu tricašku formu, noćas ih je ubacio šest za 29 poena. Mario Hezonja odigrao je 17 minuta s klupe i ubacio šest poena uz tri skoka i dvije asistencije.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/anGNCJQG6Nw" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Houston je na domaćem terenu protiv Clippersa igrao bez Jamesa Hardena i teško stradao jer su gosti slavili 133:113. Umjesto Hardena startao je Carmelo Anthony i postigao 24 poena, no osim Geralda Greena nije imao puno raspoloženih suigrača. Clippersi su odigrali sjajnu timsku utakmicu, a rekord karijere od 30 poena postigao je Montrezl Harell koji je bio prvo ime susreta.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/za34rUFFYkY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Sjajni Raptorsi upisali su šestu pobjedu u nizu svladavši na domaćem terenu Dallas sa 116:107. Odigrali su sjajnu utakmicu kao momčad, pogotovo početna petorka, a najbolji je naravno bio Kawhi Leonard s 21 poenom, devet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Kod Dallasa Luka Dončić je ubacio 22 poena uz pet skokova, četiri asistencije i četiri pogođene trice.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/lnLP4yU7eLQ" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Niz pobjeda zadržali su i Milwaukee Bucksi te New Orleans Pelicansi te tako ostali savršeni na početku sezone. Bucksi su kao gost doslovno pregazili Minnesotu sa 125:95, a Jimmy Butler koji čeka na odlazak iz Wolvesa zabio je samo četiri poena uz 2 od 11 šut. Bucksi su u ovoj utakmici uspjeli odmoriti sve igrače i dati priliku svim igračima, kao da su igrali protiv nekog europskog kluba u predsezoni. Nitko nije igrao više od 25 minuta i nitko nije uzeo više od deset šuteva, a Giannis Antetokounmpo zabio je 15 poena, uz 12 skokoca i šest asistencija.

Pelicansi su kod kuće sa tijesnih 117:115 u samoj završnici utakmice dobili Brooklyn, a iako Anhtony Davis nije imao briljantan šuterski dan odigrao je nevjerojatno u obrani. Imao je čak četiri ukradene lopte i pet blokada, a u napadu je zabio 18 poena. Dodao je u 14 skokova, no napadački ih je vodio Jrue Holiday s 26 poena i ubačajem za pobjedu dvije sekunde prije kraja utakmice nakon velike pogreške gostiju u napadu.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/3K0gDRK4_RQ" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

U preostalim susretima Charlotte je očekivano razbila Bullse sa 135:106 kod kuće, dok su Wizardsi nastavili očajan start i izgubili u Sacramentu kod Kingsa 116:112.