REUTERS/Annegret Hilse

Nijemci se othrvali naletu žilavih Crnogoraca i ušli u četvrtfinale

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 10.09.22. | 20:51

Schröder je s 22 koša bio najefikasniji u sastavu Njemačke

Nijemci su na koncu izdržali nalet Crnogoraca i uspjeli pred ispunjenom Mercedes Benz Arenom zabilježiti prolazak među najboljih osam Eurobasketa i to nakon pobjede 85:79.

Na krilima sjajne navijačke podrške, Nijemci su na najbolji način otvorili susret. Igrali su agresivnu obranu, a u napadu su bili lepršavi i efikasni.

Već je do poluvremena stajala prednost do 24 poena (48:24).

U nastavku je uslijedila malo drugačija priča. Kada su već svi računali na laganu pobjedu domaćina u narednih 20 minuta, Crnogorci su proigrali.

Vraćali su se čitavo poluvrijeme, jurili prednost domaćih i onda na 26 sekundi do kraja utišali publiku kada su stigli na samo tri poena minusa (77:80) slobodnim bacanjima Dubljevića i košem Mihailovića nakon ukradene lopte Simonovića.

No, potom je Perry zaradio nesportsku pogrešku nakon faula na Lou te je dodijeljena i tehnička pogreška izborniku Crne Gore Bošku Radoviću što je Njemačka iskoristila da s pet pogođenih slobodnih bacanja upiše pobjedu.

Schröder je s 22 koša bio najefikasniji u sastavu Njemačke, dok je Kendrick Donald Perry ubacio 25 za Crnu Goru.