undefined
undefined

New Orleans u četvrtoj preokrenuo Toronto, Cleveland se vratio pobjedama

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 03.01.21. | 08:35

Subota u NBA ligi donijela je šest dvoboja, a od iznenađenja valja istaknuti domaći poraz Atlante protiv Cavsa te Indiane protiv Knicksa...

Sinoć i noćas u NBA ligi igrano je šest dvoboja, Cavsi su se vratili pobjedama iznenadivši Atalantu, a Pelicansi su protiv Toronta nastavili sjajan start sezone.

Vjerojatno najzanimljivije sinoć bilo je na okršaju New Orleansa i Toronta, a sjajni Pelicansi slavili su 120:116 te otišli na omjer 4:2, a Raptorse spustili na 1:4 te prvacima iz 2019. dali do znanja da ih čeka još puno posla na startu sezone.

Toronto ovaj put nije bio loš, dvije i pol minute uoči kraja utakmice imali su dva poena prednosti pri rezultatu 113:111, ali Bledsoe je prelomio završnicu tricom pa Ingram s linije slobodnih bacanja za novu pobjedu Pelicansa.

Ingram je susret zaključio s 31 poen i šest skokova, Zion Williamson ubacio je 21 poen te uhvatio sedam skokova, Bledsoe je imao 19 poena i deset asista, a Steven Adams 13 poena i deset skokova. Na suprotnoj strani parketa Fred VanVleet ubacio je 27 poena, uhvatio osam skokova i podijelio pet asistencija, a Chris Boucher pratio ga je s 24 poena i pet skokova.

NY Knicksi režirali su jedno od iznenađenja večeri nanijevši Indiani tek drugi poraz sezone na njezinom terenu 106:102. Domaćin je imao plus od tri poena na semaforu četiri i pol minute prije kraja, međutim Knicksi su sjajnom serijom 11:0 preuzeli vodstvo i sačuvali ga do isteka vremena.

Barrett je bio najbolji igrač New Yorka sinoć s 25 poena i pet skokova, Payton je zabio 19 uz osam skokova, a Randle im se priključio s 12 poena, 11 skokova i osam asista. Indianu je predvodio Brogdon s 33 poena i sedam asista, Turner je dodao 17 poena, a Sabonis 13 poena i toliko skokova.

OKC je odličnom Orlandu priuštio drugi ovosezonski poraz slavivši 108:99. Odličan start od četiri pobjede zaredom sad su malo pokvarili s dva uzastopna poraza. Ovaj put nisu mu pomogli ni odlični Vučević s 30 poena i 13 skokova te Terrence Ross s 26 poena i šest skokova. Bazley je zabio 19 poena za pobjednike, a Hill mu je sekundirao s 18 poena i pet asista.

Phila je s petom pobjedom u sezoni na vrhu Istoka, a posljednja žrtva bio im je Charlotte (127:112). Harris je zabio 24 poena, ugrabio devet skokova i podijelio šest asista, a na suprotnoj strani najbolji je bio Terry Rozier s 35 poena, od čega 11 trica.

U ostalim utakmicama Houston je bez Hardena slavio protiv Sacramenta 102:04, dok je Cleveland iznenadio Atlantu pobijedivši 96:91 sjajnim drugim poluvremenom u kojem su Hawksima dali samo 35 poena.