Monsturozni Gobert, triple – doubleovi Greena i Murraya, Bogdanović i Zubac sjajni!

Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 21.12.21. | 09:44

Embiid fenomenalan u slavlju njegove momčadi u Bostonu.

Pandemija koronavirusa poharala je NBA ligu. Brojni klubovi kombiniraju koje će sastave poslati na parkete, mjere su sve rigoroznije, a Liga je dopustila potpisivanje slobodnih igrača na određene duljine ugovora kako bi se ovaj 'tranzicijski' period koliko – toliko bezbolno izgurao.

Utakmice su se nastavile, neke su doduše bile odgođene, ali usprkos svemu košarke ima. Za one koji bez NBA lige ne mogu, jučer su mogli uživati u šest utakmica. Trebalo ih je biti sedam, ali je ogled Toronta i Orlanda odgođen.

Najzanimljivija utakmica dana bila je ona između Bostona i 76ersa. U TD Gardenu Philadelphija je slavila rezultatom 103:108. Ponajbolji 'big man' u Ligi, Joel Embiid, ugradio je 41 poen, 10 skokova i 5 asistencija u pobjedi svoje momčadi, a veliku pomoć imao je i u Sethu Curryju koji je dodao 26 poena, 4 skoka i 7 asistencija. Kod domaćina je najbolji bio Browns s 30 poena, dok je Tatum podbacio i na kraju okončao ogled sa 17 poena, 9 skokova i 6 asistencija. 76ersi su bili bolji u prvoj i posljednjoj četvrtini, a presudnim su se pokazali ubačaji za tri poena. Boston je ostao na 7 ubačaja iz 27 pokušaja, dok su gosti bili na 10 od 25. Taman koliko je bilo potrebno da bi slavili…

Steph Curry i Draymond Green bili su sjajni u pobjedi protiv Sacramenta. Kingsi se nisu lijepo proveli u Zaljevu, konačan rezultat bio je 113:98.

Haliburton i Barnes su kod gostiju bili najbolji, kombinirano su dogurali do 43 poena, 10 skokova i 14 asistencija, ali su Curry i Green bili bolji.

Lider u utrci za MVP-a sezone i igrač s najvećim brojem ubačenih trica u povijesti lige, Steph Curry, na kraju se zaustavio na 30 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a fenomenalnu partiju odigrao je Green koji je upisao triple – double učinak. 16 poena, 11 skokova i 10 asistencija uz šut iz igre 7 od 11.

LA Clippersi na svojem terenu nisu uspjeli svladati San Antonio Spurse. Popovicheva momčad na kraju iz Los Angelesea odlazi sretna budući da su ostavili domaćina na -24. Murray je bio sjajan, triple – double učinak sa 24 poena, 12 skokova i 13 asistencija pokazao se presudnim, dok je kod domaćina najbolji bio Paul George s 25 poena, 6 skokova i jednako toliko asistencija.

Ivica Zubac na terenu je proveo 27 minuta, upisao je 12 skokova i 12 asistencija, ali izostala je pomoć ostatka momčadi da bi se ostvario bolji rezultat.

Spomenimo za kraj i domaću pobjedu Utah Jazza protiv Charlottea rezultatom 112:102. Prvi strijelac utakmice bio je Bojan Bogdanović, najbolji hrvatski igrač i kapetan reprezentacije, koji je sinoć skupio 23 poena za 29 minuta uz šut iz igre 8 od 15.

Ipak, popularni Babo nije bio najzaslužniji za pobjedu svoje momčadi, već ta nagrada ide u ruke Francuza Goberta koji je za 36 minuta dogurao do 23 poena i 23 skoka iz dvije asistencije. Osim njih, sjajan je bio i Mitchel. Zanimljivo, Utah je izgubila tri od četiri četvrtine, ali je ona prva bila presudna budući da su nakon prvih 12 minuta bili na 35:16.