Kakva dominacija Zvezde! Srpska momčad osvojila ABA Superkup, Budućnost bez šanse

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 23.09.18. | 22:47

Beograđani su pokazali kako žele vratiti naslov regionalnog prvaka u svoje redove.

Crvena zvezda je pobjednik 2. izdanja ABA Superkupa, natjecanja koje najavljuje novu sezonu regionalne košarke. U finalu je beogradska momčad pobijedila Budućnost rezultatom 89:75.

Utakmica nije ponudila nimalo neizvjesnosti. Zvezda je u 5. minuti imala 14:4, u 12. 33:18, a već u 17. minuti bilo je 'plus 20' – 41:21. Igračima srpskog prvaka u napadu je sve ulazilo, u ovom razdoblju su imali postotak šuta veći od 70%, a u obrani su agresivno pritiskali svoje protivnike te im nisu dopustili nikakve serije. Pokušavala je Budućnost doći do nekog preokreta, ali bi nakon par dobrih akcija uslijedila nova serija Zvezde koja do kraja utakmice nije dopustila da rezultat padne na manje od 20 poena razlike te uvjerljivom pobjedom pokazala kako su glavni favorit za novo osvajanje ABA lige koja kreće sljedećeg tjedna.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde je bio Faye s 14 poena i 4 skoka. Zirbes je dodao 13 poena i 5 skokova, Perperoglou 12 poena i 4 asistencije, Dobrić 12 poena, a Ragland 10 poena i 7 asistencija. Kod Budućnosti je Barović postigao 19 poena i imao 5 skokova, Nikolić 16 poena i 3 skoka, a Clark 11 poena.

(Foto: aba-liga.com)