Vrijeme Čitanja: 3min | ned. 02.12.18. | 20:16

Poraz bi značio gotovo siguran oproštaj od Svjetskog prvenstva u Kini.

LITVA - HRVATSKA 79-62

Četvrta četvrtina

10' Kraj, uvjerljiva pobjeda Litve.

8' Hrvatska u posljednje dvije minute ulazi sa zaostatkom od 24 poena.

6' Litva je sada već došla do ogromne prednosti od +22. Čeka se kraj agonije i nada u pristojan poraz.

3' Hrvatska olako gubi loptu u napadu, a uz slabu realiziaciju to sve dovodi Litvu do vodstva 71-53.

1' Hrvatska je posljednju četvrtinu otvorila Rozićevim poenima za -16.

Treća četvrtina

10' Hrvatska je izgubila 13. loptu u zadnjem napadu pretposljednje četvrtine. Litva ulazi u posljednju dionicu sa +18.

9' Litva je napravila seriju 11-0 i ponovno se odvojila na veliku prednost. Gidržiunas je prednjačio u posljednje dvije minute svojim poenima i prodorima u napadu.

7' Litavci održavaju sigurnu udaljenost u trećoj četvrtini. Trenutni rezultat je 57-49.

5' Butkevičius i Girdžiunas vode Litvu do +7

3' Nakon četiri poena Litavaca, Zubčić iskorištava prednost u visinu i zabija dva poena za 47-45.

1' Hrvatska je treću četvrtinu otvorila poenima Jakova Mustapića i Mire Bilana za izjednačenje.

Druga četvrtina

10' Pogocima za dva, potom asistencijom Bilanu i sa dva slobodna bacanja Jakov Mustapić dovodi Hrvatsku na samo -4 na kraju prve dvije četvrtine. Odlična serija Mustapića.

8' Nakon dugo vrmena, Hrvatska je na -7. Nakon jednog 'poklona' od strane sudaca u obrani, Rozić u sljedećem napadu zabija za -7. Ipak, Litavci odmah vraćaju na drugoj strani pogođenom tricom Kalnietisa.

6' Nakon trice Zubčića, Litva ponovno vraća na +11, četiri minute do predaha.

4' Bošnjak je zabio prvu tricu, potom Žganec zabija oba slobodna bacanja. Hrvatska je došla na -8, ali Litva ponovno vraća na dvoznamenkasti i broj poena razlike.

3' Litavski izbornik pozvao je time-out. Babić je nakon jednog prodora ubacio dva poena, potom i zubčić iz slobodnih bacanja, kao i Žganec. Litva je u međuvremenu ubacila treću tricu, dok je hrvatski score za tri poena 0 od 4 pokušaja.

2' Zasad još nema poena nakon uvodne dvije minute druge četvrtine.

Prva četvrtina

10' Krraj prve četvrtine. Litva je na odmor otišla sa velikih +15.

9' Litva se već odvojila na +13, a nakon trice Seibutisa imali su i +14. Hrvatska nema ideju u ofenzivnom dijelu.

7' Previše srljanja u napadu ogleda se u činjenici da je Junaković već skupio tri izgubljene lopte. Seibutis i Kalnietis su doveli Litvu na +9. Anzulović je pozvao prvi time-out.

6' Litavci su sada napravili seriju od 7-0, ali Bilan uz koš-faul smanjuje zaostatak na 13-9.

4' Junaković bacanjima i Bilan s četiri poena smanjuju zaostatak izjednačavaju na 6-6, da bi Mačiulis potom pogodio tricu za 9-6 Litve.

2' Litva je povela sa 6-0 pogocima Seibutisa, a Hrvatska u napadu zasad previše forsira te nismo stigli do poena.

1' Početna petorka Hrvatske izgleda ovako: Bilan, Junaković, Babić, Rozić i Perić.

***

Od 18:30 sati, hrvatska košarkaška reprezentacija igra jednu od ključnih utakmica za plasman na Svjetsko prvenstvo u Kini sljedeće godine. Izabranici Dražena Anzulovića su u teškoj situaciji u grupi J - trenutno se nalazimo na 4. mjestu, a 3 reprezentacije će proći na SP.

Večeras igramo protiv Litve koja je već izborila plasman, ali domaćin je u Vilniusu izraziti favorit i protiv jačih reprezentacija, a poglavito protiv 'okrnjene' Hrvatske. Uz sve moguće rošade u rosteru, u odnosu na utakmicu s Mađarskom od četvrtka, u sastavu neće biti Mate Kalajžića koji nije niti otuputovao na sjever Europe zbog povišene temperature. Umjesto njega bi trebao zaigrati Josip Bilinovac.

Najveći konkurent Hrvatima za plasman na SP je reprezentacija Poljske koja u 20:15 sati igra svoj ogled sa reprezentacijom Italije. Čak i ako izgubimo večeras u Litvi, ostaje nada da bi Talijani mogli pomrsiti planove Poljskoj i ostaviti nam barem minimalne šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo.

litavska košarkaška reprezentacijaSvjetsko prvenstvo u košarciDražen AnzulovićHrvatska košarkaška reprezentacija