Hezonja srušio Lakerse, Zubac, Bogdanović i Šarić vrlo dobri

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 05.01.19. | 08:26

Dobra večer za hrvatske košarkaše.

Sinoć je odigrano 10 utakmica u NBA ligi, na teren su izašli svi klubovi hrvatskih predstavnika u najjačoj ligi svijeta, ne i svi hrvatski košarkaši. Naime, Ante Žižić nije nastupio u porazu svojeg Clevelanda od Utaha (91:117), a Dragan Bender pak nije sudjelovao u domaćem porazu Phoenixa od LA Clippersa (111:121).

No, iza preostala četiri hrvatska predstavnika jako su dobre partije. U međusobnom dvoboju momčad Marija Hezonje na gostovanju je sa 119:112 svladala Los Angeles Lakerse za koje igra Ivica Zubac. Oba hrvatska košarkaša zabila su po 10 poena s time da je Zubac za dvije minute manje na terenu (11:33) ostvario još 6 skokova, 2 asistencije i blokadu, a Hezonja je za 13:30 minuta upisao 2 skoka, asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

Za domaćine nije igrao LeBron James, a najbolji kod Knicksa bio je Tim Hardaway s 22 poena, 6 skokova i 2 asistencije.

Bojan Bogdanović sudjelovao je s 13 poena, 6 skokova i 4 asistencije u 119:116 pobjedi Indiane nakon produžetaka kod Chicaga. Goste je do pobjede predvodio Victor Oladipo s 36 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Solidna večer je i iza Darija Šarića koji je zabio 10 uz 4 skoka u 120:103 pobjedi Minnesote na domaćem terenu protiv slabog Orlanda, a najbolji kod Wolvesa bili su Karl-Anthony Towns s 29 poena, 15 skokova, 2 asista, blokadom i ukradenom loptom te Jeff Teague s 23 poena, 10 asistencija, 2 skoka i ukradenom loptom.