Florence poveo Cibonu do finala

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 25.05.16. | 22:33

U Draženovom domu 80-71 protiv Zadra

Zadar nije odolio u Draženovom domu. James Florence mu to nije dozvolio. Cibona se plasirala u finale prvenstva Hrvatske, pošto je na krilima raspucanog Floencea pobijedila Zadar s 80-71 (18-15, 25-12, 12-21, 21-23) i u odlučujućoj utakmici zakazala sudar sa gradskim rivalom Cedevitom.

Zadrani jesu bolje otvorili utakmica, poveli su s 15-8, ali je velika serija Cibone od 16-0 krajem prve i početkom druge četvrtine odlučila pitanje pobjednika. Već na poluvremenu 43-27, a u 26. minutu i maksimalnih 20 poena razlike (57-37). Uspjeli su se gosti vratiti na svega četiri boda zaostatka (58-62) no domaći novom serijom odbijaju taj nalet.

Florenceu svakako pripadaju najveće zasluge. Ubacio je sedam trica, postigao 27 koševa. Pratili su ga Filip Krušlin sa 17, Ante Toni Žižić sa 12 i Jasmin Hukić sa 11 poena. U poraženom timu najučinkovitiji je bio Filip Kraljević sa 20, dok je Ivan Ramljak pomogao sa 13.

Nije bilo dovoljno, pa je Cibona otišla u finale. Prva utakmica sa Cedevitom igra se u nedjelju.

(FOTO: Goran Stanzl/PIXSELL)