Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 24.10.17. | 08:55

Simmons je ostvario prvi triple-double u karijeri…

U noći s ponedjeljka na utorak u NBA ligi odigrano je osam utakmica, a na američkim parketima mogli smo vidjeti i dvojicu hrvatskih košarkaša, Darija Šarića i Dragana Bendera.

U pobjedi 76ersa nad Pistonsima 97:86 Šarić je za 20 minuta igre ubacio sedam poena (3-10), uhvatio je jedan skok i imao jednu asistenciju. Međutim, Šarićev je učinak bio prilično nebitan, jer su utakmicu obilježili Joel Embiid i Ben Simmons.

Prvi je u 28 minuta zabio 30 poena (11-15) i uhvatio devet skokova, dok je drugi ostvario prvi triple-double u svojoj karijeri s 21 poenom, 12 skokova i deset asistencija.

S druge strane, najbolji strijelac Pistonsa bio je Reggie Jackson s 16 poena.

Nakon katastrofalnog otvaranja nove sezone i nakon turbulentnog vikenda tijekom kojeg su ostali bez trenera Earla Watsona, Phoenix Sunsi nekako su uspjeli doći do prve pobjede. Na domaćem parketu pobijedili su Sacramento Kingse 117:115. Sunse je do prve pobjede predvodio Devin Booker s 22 poena, a najefikasniji igrač u redovima Kingsa bio je rookie De'Aaron Fox s 16 poena.

Bender je ostvario učinak od pet poena i dva skoka, a u igri je proveo 14 minuta.

Spursi su u San Antoniju pobijedili Raptorse 101:97 i došli do treće pobjede u isto toliko utakmica, Heat je u Miamiju pobijedio Hawkse 104:93, a pobjedu domaćina vidjeli smo i u Milwaukeeju, gdje su Bucski upisali pobjedu protiv Hornetsa 103:94. Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Giannis Antetokounmpo koji je zabio 32 poena, uhvatio 14 skokova i podijelio šest asistencija.

U preostalim utakmica slavili su gosti – Warriorsi su razbili Maverickse 133:103, Grizzliesi su pobijedili Rocketse 98:90, a Wizardsi Nuggetse 109:104.