Luka Batelic/PIXSELL

Dubrava uvjerljivo do pobjede protiv Bosca

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 23.03.24. | 19:03

Očekivan ishod

Košarkaši Dubrave svladali su na gostujućem parketu Bosco 99-82 (23-19, 29-22, 16-21, 31-20) u dvoboju 26. kola prvenstva Hrvatske.

Od početka se Dubrava odvajala od suparnika te je na poluvremenu imala prednost od 11 poena, 52-41. Bosco je najbolje odradio treću dionicu u kojoj se približio suparniku na šest poena minusa čime je zaprijetio.

Neizvjesnost je ipak isparila odmah na startu posljednje četvrtine koju je Dubrava otvorila serijom 7-0. Opet se odvojila na dvoznamenkastu prednost i lako privela ogled kraju u svoju korist.

U pobjedničkom sastavu prednjačili su Ivan Jurić sa 16 poena, četiri asistencije i šest skokova te Toni Ročak koji je ubacio 15 poena uz šest skokova i četiri ukradene lopte. Kod Bosca je najbolji igrač bio Bruno Bubalo s 18 koševa, pet skokova i pet asistencija.

Dubrava je na devetom mjestu i ima osam pobjeda uz 18 poraza, dok je Bosco i dalje posljednji na ljestvici s omjerom 1/25.