KK Dinamo

Dinamo popio Cedevitu 'na eks', Zadar se lako obračunao sa Zabokom

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 22.10.23. | 21:17

Sve očekivano na domaćim košarkaškim praketima

Novu pobjedu u prvenstvu Hrvatske ubilježili su košarkaši Zadra, aktualni prvaci, na domaćem terenu su u petom kolu bili bolji od Zaboka 97-84 (25-22, 21-10, 30-25, 21-27).

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Jedna četvrtina bila je dovoljna Zadranima da slome otpor suparnika. Žešće, pogotovo u obrani, odigrali su drugu dionicu koju su dobili 21-10 i to je bilo dosta za bijeg od suparnika. Rutinski i lagano čuvali su prednost do kraja i na kraju pobijedili s 13 poena razlike.

Kod Zadrana je uvjerljivo najbolji bio Petar Vujačić koji je ubacio 37 poena uz sjajnih 8-11 za tri poena. Arijan Lakić je dodao 12 koševa uz sedam asistencija i pet skokova. U poraženom sastavu izdvojimo Antonia Črnjevića koji je uz 15 poena imao četiri dodavanja i pet skokova.

Ranije u nedjelju uvjerljivu su pobjedu ostvarili košarkaši Dinama. Kao domaćini su pobijedili Cedevitu Junior 91-64 (22-15, 23-25, 26-8, 20-16). Nakon izjednačenog prvog poluvremena utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini. Taj dio igre Dinamo je dobio čak 26-8 te je domaći sastav pobjegao na neuhvatljivih 71-48.

Dinamo su do pobjede vodili Hrvoje Garafolić i Ivan Vučić. Prvi je ubacio 22 poena uz šest skokova, dok je potonji postigao 20 poena, a tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Vrlo dobar je bio i Filip Kraljević sa 16 koševa i osam skokova.

Na sličan način uvjerljiva je u nedjelju bila i Cibona koja je kao domaćin bila bolja od Bosca 84-69.

Zadar je ovom pobjedom došao do omjera 5-0. Split ima 4-0, Dinamo 4-1, a Cibona 3-1. Zabok je izgubio i petu utakmicu ove sezone.