Marko Lukunic/PIXSELL

Cibona tri i pol četvrtine igrala sjajnu košarku, pa stala i upisala uvjerljiv poraz u Podgorici

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 26.11.22. | 21:14

Treći je ovo poraz zaredom Vukova u ABA ligi

Dugo vremena je to dobro izgledalo, čak i većinu utakmice. A onda se nakon 26. minute Cibona ugasila i upisala i treći zaredom poraz u ABA ligi, ovog puta kod Budućnosti rezultatom 97:76.

Imala je Cibona sve od igre, ili barem ono što je trebalo da se slomi neuvjerljiva momčad iz Podgorice. Agresivna obrana, fluidan napad i dijeljenje lopte omogućili su Vukovima da drže na pristojnoj, dvoznamenkastoj udaljenosti Budućnost.

I u jednom trenutku je djelovalo kao da su izabranici Josipa Sesara na rubu iznenađenja. Jer bi pobjeda u Podgorici kod višestruko skuplje momčadi upala upravo u tu kategoriju.

Onda je, međutim, uslijedio preokretu igri i to negativnog karaktera. Krenulo je puštati na sve strane u obrani, napad je postao zakočen i neefikasan, dok su s druge strane igrači Budućnosti krenuli rešetati s vanjskih pozicija. I od 26. do 32. minute složili seriju 18:1 i sasvim prelomili utakmicu, slomivši pritom pobjedničke ambicije Sesarovih izabranika.

Na kraju jeKrešo Ljubičič bio najefikasniji sa 16 poena, dok su Borna Kapusta i Aleksandar Aranitović dodali po 12.

Budućnost je predvodio Aleksandar Lazić s 27 poena.