Cibona izgubila u Splitu, nisu pomogla niti 32 koša Šakića

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 05.01.17. | 20:43

Košarkaši Cibone nisu uspjeli doći do pobjede u 13. kolu domaće A-1 Lige.

U gostima kod Splita, 'Vukovi' su izgubili sa 82:75. Splićanima je ovo deveto slavlje u sezoni, a Cibosi su ostali na sedam, a upisali su četvrti poraz. Iako su vodili na poluvremenu sa šest razlike, u nastavku su domaćini preuzeli konce igre i preokreću rezultat. Split je u drugom poluvremenu imao 27 asistencija, a momčad Damira Mulaomerovića samo 13, uz 19 izgubljenih lopti.

Najbolji u redovima Cibosa bio je Šakić sa čak 32 postignuta koša, dok je kod domaćina bio Širko s 21.

Na gostovanju je uspješna bila Gorica, koja je u derbiju momčadi iz donjeg dijela ljestvice, slavila protiv Kvarnera sa 77:73. Gorici je to tek drugo ovosezonsko slavlje, a večerašnji domaćini su ostali na samo dvije pobjede.