Benny Sieu-USA TODAY Sports

Bucksi i dalje jedina momčad bez poraza, Giannis dominantan protiv Babe, Portland ne može bez Lillarda

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 03.11.22. | 08:45

Ryan je tricom sa zvukom sirene izborio produžetak protiv Nole nakon čega su Lakersi stigli do pobjede.

Još jedna uzbudljiva noć u NBA ligi je za nama. LA Lakersi, koji nikako ne briljiraju u otvaranju sezone, 'na mišiće' su upisali pobjedu protiv Nole (120:117), s tim da je heroj dana Matt Ryan koji je preko ruke zabio tricu sa zvukom sirene što je bilo dovoljno da LeBron, Davis i ostatak društva izbore produžetak. Dvije najvažnije karike Lakersa su upisale double-double učinak, najefikasniji je bio Walker IV s 28 poena, dok je Westbrook s klupe dogurao do 13 poena, 7 skokova i 9 asistencija. Samo devet igrača koristio je Hamm, s tim da su 'van pogona' bili samo Scotty Pippen Jr., Dennis Schroder, Cole Swider i Thomas Bryant.

Kod domaćina je najbolji bio Zion Williamson s 27 poena i 7 asistencija, dobar je bio i CJ McCollum (doduše, za tri poena je gađao svega 1/6), dok su s klupe 'kako-tako' doprinijeli Nance Jr. (11 poena, 8 skokova) te Alvarado (15 poena, 4 asistencije). Nola je utakmicu odigrala bez bivšeg igrača LA Lakersa i svoje prve zvijezde Brandona Ingrama.

Milwaukee Bucksi su još jednom pokazali i dokazali zašto su među glavnim kandidatima za osvajanje naslova. Giannis je bio na 'radnoj temperaturi', skupio je 32 poena, 12 skokova, 4 asistencije, 5 ukradenih lopti i 2 blokade, a kad je Greek Freak raspoložen, ni malo bolje momčadi od Pistonsa ne mogu parirati Bucksima (116:91).

Osim Giannisa, veoma dobar je bio Holiday s 26 poena i 7 skokova, a na izostanak Inglesa, Middletona i Connaughtona nitko nije ni trepnuo. A to najbolje govori o snazi Bucksa…

Dok Pistonsi čekaju povratak Bagleyja III, koji je esencijalan za skok, a može i 'proširiti reket', sve pada na leđa Cunninghama i Bogdanovića. Ponekad se, kao sinoć, u priču ubaci Bey, ali svima je jasno kako će momčad iz Motor Cityja ove sezone teško napraviti neki ozbiljniji iskorak.

Bogdanović je utakmicu zaključio s 14 poena (5/12 šut iz igre), 3 skoka, 2 asistencije, ali i čak 7 izgubljenih lopti. Bey je imao 22 poena, Stewart 16, a Cunningham svega 10 za 32 minute.

U svojem Moda Centru košarkaši Portlanda nisu uspjeli pronaći put do pobjede protiv Memphisa. Gosti su na kraju slavili rezultatom 111:106, a opet su u njihovi redovima najbolji bili Morant (20 poena, 9 skokova i 7 asistencija) te Bane (29 poena, 8 skokova i 5 asistencija).

Prvo ime Trail Blazersa, u odsustvu Lillarda, bio je Anfernee Simons od kojeg mnogi očekuju da ove godine napravi veliki iskorak. Za nešto manje od 40 minuta skupio je 31 poen i 8 asistencija, Grant i Nurkić su svaki ubacili po 23, ali budući da nije imao tko pokazati na sat u završnici ogleda, pobjeda je pripala gostima.

Spomenimo za kraj kako je u pobjedi LA Clippersa Ivica Zubac za 25 minuta skupio skromnih 5 poena i 6 skokova.