Rick Osentoski-USA TODAY Sports

Bogdanović nije mogao spasiti Pistonse od Raptorsa, Grizzliesi prebili Jokića i smazali Nuggetse, Embiidov koš nepriznat

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 26.02.23. | 08:30

Uzbudljiva NBA večer i noć

Toronto Raptorsi su kao gosti nadvisili Detroit Pistonse 95:91 u subotnjoj podnevnoj matineji u NBA ligi, završenoj nešto prije ponoći po srednjoeuropskom vremenu, a Bojan Bogdanović je za poraženu momčad postigao 11 poena uz devet skokova.

Pobjednik je odlučen u neizvjesnoj završnici u kojoj je Pascal Siakam pogodio sva četiri slobodna bacanja. On je s 29 poena, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte bio najbolji igrač utakmice. Za Raptorse je 19 poena postigao Gary Trent Jr. Pistonse je predvodio Marvin Bagley III. s 21 poenom i 18 skokova.

Najlošija momčad Istočne konferencije (15/46) doživjela je četvrti uzastopni poraz, a Toronto (30/31) je četvrtom uzastopnom pobjedom došao gotovo do 50% uspješnosti u sezoni te se nalazi na devetom mjestu koje donosi sudjelovanje u mjesto u razigravanju za plasman u doigravanje za NBA prvaka.

Od noćašnjih utakmica, istaknimo uvjerljiv trijumf Memphis Grizzliesa nad Denver Nuggetsima, konačnih 112:94 u derbiju Zapada ne oslikava pravo stanje na terenu jer su domaćini imali i više od 30 poena prednosti.

Presudilo je prvo poluvrijeme u kojem su Nuggetsi dopustili Grizzliesima čak 66 poena, u potpunosti zaustavivši (čitaj: istukavši i izgrebavši) Nikolu Jokića, kojeg trener kasnije nije ni koristio jer je poraz bio neminovan, što da riskira…

Jokić je završio utakmicu sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije za nešto manje od 27 minuta na parketu. Najefikasniji kod domaćih bio je Ja Morant sa 23 poena.

Dodajmo da su u derbiju Istoka Boston Celticsi kao gosti svladali Philadelphiju 76erse 110:107, domaćinima nije pomogla ni izvrsna partija Joela Embiida, 41poen, 12 skokova i pet asistencija, a na drugoj strani Jaylen Brown je ubacio 26. Emiid je pogodio za izjednačenje preko centra, ali koš nije priznat jer je zakasnio za djelić sekunde...