Bogdanović najbolji strijelac u pobjedi nad Žižićem, Zubac odličan u debiju protiv Celticsa

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 10.02.19. | 08:14

Četvorica hrvatskih košarkaša zaigrali su na NBA parketima.

Četvorica hrvatskih košarkaša sinoć su zaigrali na NBA parketima, a dvojica su međusobno 'ukrstili' koplja. Indiana Pacers predvođena Bojanom Bogdanovićem svladala je Cleveland Ante Žižića rezultatom 105-90.

'Babo' je bio najbolji strijelac na utakmici sa 23 poena, uz što je dodao 2 asistencije i skok, a sekundirao mu je Darren Collison sa 18 poena i 9 asista. Mladi centar Žižić je u 17 minuta na parketu ubacio 3 poena, uhvativši 3 skoka i asistenciju, a Cavalierse je predvodio Jordan Clarkson sa 18 poena.

Odličnu debitantsku utakmicu odigrao je Ivica Zubac koji je jednu momčad iz Los Angelesa zamijenio drugom. Clippersi su preokrenuli veliki zaostatak od 28 poena da bi slavili sa 123-112 nad Boston Celticsima. Čak osmorica gostujućih igrača bila je dvoznamenkasta. Montrezl Harris je ubacio 21 poen uz 6 skokova, 2 asista te po jednu ukradenu i blokiranu loptu, a Danilo Gallinari upisao je double-double učinak sa 19 poena i 10 skokova. 'Zublocka' je bio blizu sličnog učinka sa 11 poena i 9 skokova čemu je pridodao i 3 bloka u 23 minute koje je odradio kao starter. Celticse je predvodio Gordon Hayward sa 19 poena, 5 skokova, 3 asista i jednom ukradenom loptom.

Još jedan Hrvat bio je aktivan sinoć. U porazu New York Knicksa od Toronto Raptorsa 104-99, Mario Hezonja je upisao 7 poena, 9 skokova, 2 asistencije i ukradenu loptu u 25 minuta koje je odradio kao starter. Najbolji u redovima poraženih bio je Kevin Knox sa 20 poena, a vrijedi zabilježiti da je Kyle Lowey sa 22 poena bio najbolji u redovima Raptorsa, dok je i Marc Gasol odigrao 19 minuta s klupe upisavši 7 poena, 6 skokova, 2 ukradene i 1 blokadu.