Bogdanović nadigrao Hezonju, Žižić i Zubac fantastični, Šarić podbacio

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 12.01.19. | 08:59

Individualno uspješna večer za hrvatske košarkaše.

Sinoć je u NBA-u odigrano devet utakmica, a čak petorica hrvatskih košarkaša izašla su na parkete. U međusobnom dvoboju Indiana Bojana Bogdanovića svladala je Hezonjin New York sa 121:106. Bogdanović je za 25 minuta na terenu zabio 15 uz dva skoka, asistenciju i ukradenu loptu, a Hezonja je za pola sata igre zabio 10, no imao je šest skokova, čak pet ukradenih lopti, dvije asistencije i blokadu. Najbolji kod Pacersa bio je Domantas Sabonis sa 22 poena i 15 skokova.

Odlične individualne učinke ostvarili su Ante Žižić i Ivica Zubac u porazima svojih momčadi. Žižićev Cleveland nije imao šanse protiv „monstruoznog“ Jamesa Hardena koji je zabio 43 uz 12 asistencija, 10 skokova te po dvije blokade i ukradene lopte u 141:113 pobjedi Houstona. No, hrvatski košarkaš bio je najbolji pojedinac gostujućeg sastava s 18 poena, 8 skokova i dvije ukradene lopte.

Lakersi su izgubili na gostovanju kod Utaha (95:113), no Zubac je odigrao novu odličnu partiju. Iako je dobio svega 14 minuta na parketu, zabio je 10 poena, imao 5 skokova, asistenciju i blokadu.

Jedini hrvatski košarkaš koji je sinoć individualno podbacio je Dario Šarić koji je u domaćem porazu Minnesote od Dallasa (115:119) ostao bez poena (šut 0-5) te je za nešto manje od 19 minuta na parketu zabilježio četiri skoka i asistenciju.

Dallas je do pobjede ponovno vodio fenomenalni Luka Dončić s 29 poena, 12 asistencija, osam skokova i dvije ukradene lopte.