Jeffrey Swinger/USA TODAY Sports

Babinih 20 u pobjedi Jazza, Paul postao treći svih vremena po broju asistencija, Lakersi se zagrijavaju (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 4min | sri. 03.11.21. | 08:11

Većih iznenađenja nije bio, a Cuban će Dončiću morati pronaći drugu megazvijezdu ukoliko želi naslov prvaka opet u Teksasu.

Još jedna zanimljiva večer u NBA ligi je za nama. Na sinoćnjem rasporedu bilo je tek pet utakmica, ali dobre košarke nije nedostajalo.

Pregled započinjemo pobjedom Utah Jazza u Salt Lake Cityju protiv Sacramento Kingsa rezultatom 119:113. Iako su na poluvrijeme gosti otišli s prednošću od pola koša, Jazz je tokom većeg dijela utakmice bio za nijansu bolji. No, uzmemo li u obzir da se vodstvo mijenjalo u čak 22 navrata i da je rezultat 14 puta bio neriješen od početka utakmice, jasno se da zaključiti da je ovaj ogled bio itekako zanimljiv.

Bekovski par domaćina bio je sjajan, ali Utah je pokazala da i kad izostane pomoć s klupe, njihova startna petorka je dovoljno kvalitetna da 'na mišiće' dođe do pobjede.

Svega 19 poena kombinirano postigla su petorica igrača s klupe, ali Jazz to nije koštalo na kraju. Mitchell je dogurao do 36 poena, 8 skokova i 6 asistencija, Conley je utakmicu završio s 30 poena, 3 skoka i 2 asistencije, defenzivni monstrum Rudy Gobert zaustavio se na 12 poena, 20 skokova i 4 blokade, a svoj obol u pobjedi Jazza dao je i Bojan Bogdanović. Najbolji hrvatski košarkaš skupio je 20 poena, a uhvatio je i 3 skoka. Bogadnović je na terenu proveo 30 minuta, iz igre je gađao 7/11, dok mu je trica bila na 40% (2/5).

Druga utakmica koju vrijedi istaknuti bio je nekadašnji klasik između Lakersa i Rocketsa.

Prvo poluvrijeme gosti su završili s +6, s tim da su prve dvije četvrtine završile identičnim rezultatom – 32:35. U posljednju četvrtinu Lakersi ulaze sa samo -2, da bi onda u tijesnoj završnici došli do pobjede. LeBron James je imao 30 poena i 10 asistencija, Westbrook i Davis su svaki zabili po 27, a tu je i šesti igrač Lakersa Carmelo Anthony koji je susret završio s 15 poena uz šut za 3 60% (3/5).

Lakersi su na kraju slavili rezultatom 119:117, a kod gostiju treba pohvaliti sjajnog Wooda (26 poena, 15 skokova, 3 asistencije) i Jalena Greena (24 poena, 5 asistencija).

Spomenimo i gostujuću pobjedu Miamija protiv Dallasa 110:125. Čak četvorica igrača iz redova gostujuće momčadi skupila su više od 20 poena, dok je Dallasova prva violina Luka Dončić utakmicu završio s 33 poena, 3 skoka i 5 asistencija uz šut iz igre 10/24 (3/9 za tri).

Milwaukee Bucksi svladali su Detroit rezultatom 89:117 u utakmici koja je bila riješena nakon prvog poluvremena. Bucksi su na predah otišli sa +18, da bi do kraja utakmice samo dodatno povećali vodstvo. Giannis je za 27 minuta skupio 28 poena, 8 skokova i 9 asistencija, dok je Thanasis igrao 4 minute manje, ali je on dogurao tek do 9 poena, 8 skokova i 1 asistenciju. Pet igrača je kod Bucksa bilo dvoznamenkasto, a priliku su dobili i neki igrači koji u 'ozbiljnijim' utakmicama nerijetko ostanu prikovani za klupu.

Za kraj, Sunsi su u svojem Footprint Centru svladali Nolu rezultatom 112:100. Bila je ovo prava timska pobjeda domaćeg sastava u kojem su čak šestorica igrala bila dvoznamenkasta, ali je prvo ime večeri bio maestralni Chris Paul koji je susret završio s 14 poena i 18 asistencija. Bridges je zabio 22, Booker 18, ali sve to je bilo nebitno jer je jedan od najboljih playmakera današnjice pretekao Stevea Nasha na trećem mjestu najboljih asistenata u povijesti NBA lige.

Ispred Paula su sad još samo Kidd i Stockton, a ovom izvrsnom izvedbom prestigao je današnjeg trenera Brooklyn Netsa i bivšeg MVP-a lige.