Svjetski prvak netom prije prvenstva doživio obiteljsku tragediju

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 20.07.18. | 09:23

Unatoč tome, ostvario je uspjeh života.

Sjajne nogometne godine proživljava nogometaš Chelseaja i francuske nogometne reprezentacije.

N'Golo Kante već tri sezone igra nogomet života, neizostavan član je bio momčadi Leicestera kada su na iznenađenje svih osvojili naslov u Premiershipu 2016. godine i proglašen nogometašem godine od strane kolega igrača.

Potom je preselio u Chelsea s kojim je ponovno osvojio naslov i osvojio nagradu za igrača sezone u Engleskoj i od kolega i od struke. U međuvremenu je igrao finale Europskog prvenstva na domaćem terenu, a prošle sezone osvojio je FA kup.

Na Svjetskom prvenstvu u Rusiji bio je jedan od najboljih igrača prvaka Francuske koja je u finalu slavila protiv Vatrenih rezultatom 4-2.

Međutim, prije odlaska na Mundijal, dogodila mu se životna tragedija.

Nakon što je izgubio oca u 11. godini života, N'Golo Kante se netom prije početka pohoda na trofej prvaka svijeta morao suočiti sa smrću svoga brata.

Niama Kante, jedan od N'Goloovih trojice braće (ima još i četiri sestre), preminuo je od srčanog udara, a uvijek nasmiješeni defanzivac Chelseaja uspio je uz pomoć obitelji fokusirati se na prvenstvo i svoju zlatnu medalju posvetiti preminulom bratu.

N'Golo KanteRusija 2018Francuska nogometna reprezentacijaSvjetsko prvenstvo u nogometu