Premiership: Guardiola se protiv "vječnih davljenika" provukao autogolom u zadnjim minutama (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 13.08.16. | 20:31

U debiju Guardiole i Moyesa na klupama svojih klubova bolji je bio Pep; City je pobijedio Sunderland s 2-1

Utakmicom Manchester Cityja i Sunderlanda zaključen je prvi dio prvog kola nove sezone engleskog Premiershipa.

>>Pad prvaka! Ne vrijede ni Vardy, ni četiri napadača, Tigrovi bolje grizu od Lisica (VIDEO)

U utakmici u kojoj su i Guardiola i Moyes imali službeni trenerski debi na klupama svojih novih klubova bolje je prošao Guardiola; City je porazio Sunderland s 2-1.

Međutim, do te pobjede je došao mnogo teže od očekivanog. Nakon što je City poveo već u 4. minuti, kada je Aguero realizirao najstrožu kaznu, stvari su se primirile sve do 71. minute, kada je Jack Rodwell fantastično proigrao Jermainea Defoea koji zabija za izjednačenje na Etihadu.

Kada se već činilo da će Sunderland izboriti veliki bod na otvaranju prvenstva Jesus Navas je uputio jedan oštar centaršut na pet metara, a Paddy McNair, igrač Manchester Uniteda na posudbi u Sunderlandu loptu skreće u vlastitu mrežu. Igrala se 87. minuta, a City je i s ne baš uvjerljivom igrom došao na kraju do sva tri boda.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti remi Evertona i Tottenhama na Goodison Parku; Barkley je doveo domaćine u vodstvo odličnim dalekometnim pogotkom u 5. minuti, a izjednačio je Lamela u 59. minuti. Pochettino je u 35. minuti ostao i bez pouzdanog golmana Huga Llorisa, kojeg je zbog ozljede zamijenio Michel Vorm.