Neočekivani poraz Ćorića na startu turnira u Montpellieru

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 02.02.16. | 17:58

Mladi hrvatski tenisač propustio je brojne prilike u prvom setu...

Borna Ćorić oprostio se od ATP turnira u francuskom Montpellieru već u prvom kolu, izgubivši od 35-godišnjeg njemačkog veterana Michaela Berrera sa 6:7 (5), 2:6.

Ćorić je poražen od 121. igrača svijeta ponajprije zbog silnih propuštenih šansi u prvom setu. Naš tenisač prvo je napravio break za 2:1, ali je Berrer u osmom gemu izjednačio na 4:4. Odluka o setu tako je pala u tie-breaku, u kojem je Ćorić propustio veliku priliku. Vodio je s 5:3, a onda izgubio četiri poena zaredom i prvi set.

Drugi set Nijemac je započeo breakom, a isto je ponovio i kod 3:1, što je bio kraj Ćorićeve borbe za pobjedu. Ovo je bio njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda za Berrera.

Podsjetimo, u Montpellieru igra i Marin Čilić, koji je kao drugi nositelj bio slobodan u 1. kolu. Suparnik u 2. kolu bit će mu Nijemac Alex Zverev.